Anasayfa / Genel / Kadın Girişimciler Ürünlerini Görücüye Çıkarttı

Kadın Girişimciler Ürünlerini Görücüye Çıkarttı

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir beldesinde KOSGEB’den girişimcilik hibe kredisi alan girişimci kadın Satı Kör, el emeği göz nuru ürünlerini görücüye çıkarttı.

KOSGEB’in açtığı ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katıldıktan sonra hazırladığı proje ile müracaat ederek 27 bin TL’lik hibe krediden yararlanan Satı Kör adlı kadın ürettiği ilk ürünlerini açtığı sergiyle tanıttı. Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda açılan sergiye Sorgun İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Demir, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Mutlu, Sorgun İlçe Emniyet Amiri Serkan Demir ve daire müdürleri katıldı.

KOSGEB’in girişimciler için tanıdığı hibe kredi imkanından yararlandığını belirten Satı Kör,” 27 bin TL’lik hibeden yararlandım. Aldığım hibe ile makine ve dükkanımı açtım. KOSGEB’in açmış olduğu girişimcilik hibe kredisi ile kendi ürünlerimi kendim üretiyorum. Yaklaşık 5 ay içerisinde 100’ün üzerinde ürün ürettim. Bu ürünlerin içerisinde yatak örtüsü, pike, seccade, havlu, masa örtüleri, atkı, çal, fiskos örtüleri, mutfak örtüsü, folklör kıyafetleri ve bunu gibi birçok çeşit ürün bulunuyor. Bugün bu ürünlerimi sergilediğim için çok mutluyum” dedi.

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Satı Kör isimli girişimcinin yaptığı çalışmalarla diğer kadınlara örnek olduğunu belirterek, “Kadınlarımız bu tür çalışmalarla kendi kabiliyetlerini ortaya koymalı ve iş hayatında yerlerini almalıdır” dedi

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*