Anasayfa / Genel / Kendi işini kuran girişimciler 1

Kendi işini kuran girişimciler 1

Girişimcilik

Girişimcilik

Girişimcilik Eğitimi Aldılar, Kendi İşlerini Kurdular

Çorum’da iki girişimci kadın, güçlerini birleştirerek organizasyon şirketi açtı.Çorum’da KOSGEB tarafından verilen iş geliştirme kurslarına katılan güzellik salonu sahibi Betül Bezgin ile organizasyon şirketi sahibi Ayşegül Özçiftçi, aldıkları eğitim doğrultusunda organizasyon şirketi kurdu.

Açılışa katılan Vali Nurullah Çakır, iş hayatında kadınların başarısına dikkati çekerek, yapılan bu ortaklığın örnek teşkil ettiğini ifade etti.

Kadınların iş hayatında daha aktif olması gerektiğini vurgulayan Çakır,

“Türkiye’de 1 milyon 400 bin girişimcinin ancak 80 bini kadın girişimcidir. Bu rakam bile Türkiye’de kadın girişimcilerin gelmesi gereken noktayı gösteriyor. Kadınlarımızın iş yaşamında daha aktif olmaları için her türlü desteği yapmaya hazırız” dedi.

Bolu’da Yeni Girişimciler Belgelerini Aldı

KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törene Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Bolu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Resul Eryiğit, KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürü Celil Kürşad Dereci, Bolu TSO Başkan Vekilleri Atila Çelikpençe ve Kemal Sert, BESOB Başkanı Tahir Gayret ve Bolu Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı. Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı ve TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Davarcıoğlu, kadın girişimciliğinin önemi üzerinde durarak, MARKA ve KOSGEB’e bu gibi girişimciliği geliştirme çalışmalarına sağladıkları destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürü Celil Kürşad Dereci ise KOSGEB Bolu Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün hizmete girdiği tarihten itibaren KOBİ’lere sağlanan destek tutarının, önceki dönemlerin üzerine çıktığını belirterek, 2012’de hedeflerinin Bolulu KOBİ’lere 2 milyon TL destek vermek olduğunu söyledi. Bolu’da kurumlar arası ciddi bir sinerjinin yakalandığını kaydeden Dereci, bu birlikteliğin olumlu sonuçlar halinde Bolu’ya döneceğini dile getirdi.

Bolu TSO Başkan Vekili Kemal Sert ise yaptığı konuşmasında, hedefleri olan ve bu hedeflere koşar adım ilerleyen bir toplum olarak girişimciliğin artık bir tercih değil bir zorunluluk olduğu bir süreçten geçildiğini ifade etti. Bolu’da 15 yaş üzeri bayan nüfusunun yalnızca yüzde 10’unun sigortalı olarak bir işte çalıştığını aktaran Kemal Sert, genç nüfusta ise işsizliğin yüzde 18 seviyesinde seyrettiğini ifade etti. Sert, Türkiye’yi kalkınmış ve dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına giren bir ülke olmaya götürecek köprünün taşlarını girişimcilerin döşeyeceğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından yapılan tören ile eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. Ayrıca, kursiyerlerden iş kurmayı planladıkları alanlar hakkında bilgiler alındı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*