Anasayfa / Genel / Kimse Yok Mu Derneği Çalışmalarına Devam ediyor

Kimse Yok Mu Derneği Çalışmalarına Devam ediyor

Kimse Yok Mu Derneği Eskişehir Şubesi tarafından belirlenen ihtiyaç sahipleri, “İyilik Merkezi”ne gelerek bayramlık kıyafetlerini alıyor.

Derneğin Eskişehir Şube Müdürü Ahmet Sürmen, “İyilik Merkezi”nin açılışında yaptığı konuşmada, dernek olarak ihtiyaç sahiplerini tespit edip ailelere yardımda bulunduklarını belirterek, ramazan ayı boyunca 100 aileye ramazan paketi, 70 aileye günlük sıcak yemek dağıtımı yaptıklarını kaydetti.

Sürmen, bayrama kadar 150-200 aileye giyim yardımı yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Sürmen, bugün açılışını gerçekleştirdikleri “İyilik Merkezi”nden Eskişehirli mağdur ailelerin yanı sıra Eritreli ve Iraklı iki mülteci aileye de giyim yardımı yaptıklarını anlatarak, şöyle konuştu

“İyilik Merkezi’ni ihtiyaç sahiplerinin mağazadan alışveriş yapıyormuş gibi hissetmeleri için mağaza şeklinde düzenledik. Mağaza, faaliyetlerini bağışlarla yürüttüğü için vatandaşları yardım etmeye davet ediyoruz.”

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı da merkezin mağaza şeklinde düzenlenmesi ve randevu sistemiyle çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bayram sadece birilerimiz için değilde hepimizin için bayram olacaksa bayramdır bu yapılan çalışmanın ne kadar önemli olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Merkezin bayramdan sonra da ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam edeceği bildirildi.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*