Anasayfa / Genel / Kırtasiyecilerden “K” Logosu Şartı

Kırtasiyecilerden “K” Logosu Şartı

kirtasiyelere-logo-geliyor-3806428

Tükid Tüm Kırtasiyeciler Derneği eğitim-öğretim dönemi öncesi kırtasiye malzemelerinin alımıyla ilgili yaşanan tartışmalara son vermek ve müşterilerin kırtasiyeciye olan güvenini arttırmak için kapısında K logosu bulunan kırtasiyeler oluşturacak.

Tüm Kırtasiyeciler Derneğinin Kırtasiye Kalite Belgelendirme Projesi hayata geçtiğinde, bu belgeyi almak isteyen kırtasiyeciler, ilk önce ticaret odalarınca verilecek eğitimlere katılacak ve iş yerini belirlenen standartlara göre yeniden düzenleyecek.

Daha sonra, eğitim alan kırtasiyecilerin iş yerleri denetimden geçecek ve bu denetimlerde ‘geçer’ not alan kırtasiyeler kalite belgesi almaya ve ‘K’ tabelası asmaya hak kazanacak. Alınan kalite belgesi her yıl düzenli olarak akredite edilecek ve K logosu bulunan kırtasiyelerden alışveriş yapan tüketiciler, aldıkları ürünle ilgili bir sorun yaşamaları halinde bu kırtasiyenin belgesi iptal edilecek.

Kırtasiyelerde eczaneler gibi olacak

Bu kalite belgesinin kırtasiyecilere verilmesiyle toplumdaki bir takım endişeleri giderecek önlemlerin oluşacağını ifade eden TÜKİD Başkanı İzel Rozental, kırtasiyecinin vatandaşların alacağı ürünle ilgili soracağı her soruya rahatlıkla cevap verebilmesi gerektiğini anlattı. Rozental, “Bütün süreçlerin sonunda hedefimiz, 2014 yılının okul sezonuna bin tane kırtasiyecimizle bu projeyi başlatmak. 2015 yılında 2 bin 500, 2016 yılında da 4 bin kalite belgeli kırtasiyeci oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*