Anasayfa / Genel / Kosgeb Destekleri Alanlar 12 : Ütü evi

Kosgeb Destekleri Alanlar 12 : Ütü evi

Uzun süre iş bulmak için çalmadık kapı bırakmayan Mehtap Alican, KOSGEB projesini duyunca cesaretle hayatına yeni bir yön verdi. Alican, bir yıl sonunda beş kişi çalıştırmaya hazırlanıyor. Belediye destekli girişimcilik eğitimine katılan Mehtap Alican, iş ararken kendi işinin patronu oldu. Hibe kredi ile kurduğu ütü evi, genç kadının hayatını değiştirdi. Uzun süre işsiz kalan 38 yaşındaki lise mezunu Mehtap Alican, “İş bulamadığım sırada, Gaziemir Belediyesi’nin ilanını görünce başvurdum. 600 kişi arasından ilk 30’a seçildim. Girişimcilik eğitimi benim için büyük bir şans oldu” dedi.

KOSGEB’den 27 bin TL’lik hibe almaya hak kazananan genç kadın, geçtiğimiz aylarda Sakız Yıkama, Ütü ve Tadilat Evi’ni kurdu. Alican, “Zor bir süreç yaşadım, 10 kilo verdim ama mutluyum, çünkü kendi işimi kurdum, artık kendimi güvende hissediyorum” diye konuştu. Tamamı kadın 5 eleman daha çalıştırmayı hedeflediğini belirten Alican, Gaziemir’deki restoran ve kafelerin yıkama ve ütü işlerini de yapmaya başladı.

Dükkanına bir de dikiş makinesi koyan Mehtap Alican, fermuar, paça gibi kıyafet tadilatları da yapıyor. Babasının Gaziemir’de yıllarca dükkan işleten terzi Mahmut Alican olduğunu ifade eden Mehtap Alican, işyerinde babasının yıllarca kullandığı 50 yıllık antika bir ütüyü de sergiliyor.

Ütü Evi

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. KOSGEB Hibe Kredisiyle evimin altına SAKIZ KURU TEMİZLEME açan Mehtap ALİCAN’a YÜKSEK GÜRÜLTÜ YAPIYORSUN dediksede “”çalışma iznim var”” deyip gecenin 03.20 te ütü yapıyor.Belediye koruması olduğunda zabıta da engel olmuyor.
    Kredi verenler öncE bu kişilere sosyal hayat desi versinler.
    Beni bu gürültüden ancak basın mensupları evime gelerek çıplak kulakla gürültüyü duyup işlerlerse belediye işlem yapar sanıyorum.ORHAN AFACAN
    İRTİBAT-0506812928

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*