Anasayfa / Genel / Kosgeb Destekleri Alanlar 2: İtalyan yemekleri

Kosgeb Destekleri Alanlar 2: İtalyan yemekleri

Kosgeb Destekleri

Akhisar’da, İtalyan yemekleri ve bir çok mönünün bulunduğu Salatsa Cafe ve Restoran Manisa Valisi Celalettin Güvenç’in de katılımı ile 2011 yılında hizmete açıldı.

Paşa Mahallesi 12 Sokak 11 numaradaki işyerinin açılış töreninde konuşan Manisa Valisi Güvenç, iş ve istihdama yönelik gayret gösterenlere her türlü desteği verdiklerini bildirdi.

İşletme sahibi Arzu Gülenç, deneyimiyle uzun soluklu bir işletme sürdürmek istediğini belirterek, desteklerinden dolayı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Bakkallar Odası Başkanı Zafer Kara ve KOSGEB Manisa Şubesi Müdürü Recep Özçevik’e teşekkür etti.

Recep Özçevik de KOSGEB İdaresi Başkanlığının Haziran 2010 tarihinde yürürlüğe giren 6 destek programından birinin Girişimcilik Destek Programı olduğunu hatırlatarak, iş kurmak isteyen girişimci adayların 60 saatlik bir eğitimden geçirildikten sonra katılım sertifikalarını almalarına müteakip işyerleri açmaları durumunda, kendilerine 27 bin TL hibe, 70 bin TL de faizsiz ve komisyonsuz 4 yıl vadeli, 2 yılı ödemesiz, kalanı 2 yılda geri ödemeli olmak üzere destek verildiğini söyledi.

Özçevik, açılışı yapılan işletmeye toplam 97 bin Lira tutarında destek verildiğini kaydetti.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*