Anasayfa / Genel / Kosgeb Destekleri Alanlar 3 : Et mangal Tesisi

Kosgeb Destekleri Alanlar 3 : Et mangal Tesisi

KOSGEB‘den aldığı destekle Bolu Dağı’nda et-mangal tesisi açan ev kadını, mangal yapımında kadınların da iddialı olduğunu gösteriyor.

Hayalindeki tesisi açmak için KOSGEB’in girişimcilik kurslarına başvuran ev kadını Ayşe Keleş (37), 3 haftalık eğitimin ardından KOSGEB‘den 10 bin lira destek alarak Bolu Dağı’nda et-mangal tesisi açtı. Temiz doğası ve kuzu etiyle ünlü Bolu Dağı’nın tek kadın tesis işletmecisi olan iki çocuk annesi Keleş, cesareti ve girişimciliği ile kadınlara örnek oluyor.

Bolu Dağı’nda tesis işletmeciliği yapan tek kadının kendisi olduğuna dikkati çeken Keleş, ”Biraz zor oluyor, erkek işi gerçekten. İnsanlar şaşırıyor. Kapıdan girdiklerinde ilk kadın gördükleri zaman, ‘Erkek yok mu?’ diye soruyorlar. Ben de müşterileri, ‘Biz de başarabiliriz. Bize güvenmiyor musunuz?’ diyerek ikna ediyorum. Sonra memnun kalıp gidiyorlar” diye konuştu.

Keleş, mangalın erkek işi olduğunu fakat kadınların da bu işi yapabileceğini kanıtladığını belirterek, “Ev kadınıydım, en büyük hayallerimden biri lokanta açmaktı, kendim bile inanmazdım ama gerçek oldu” dedi.

Kosgeb Destekleri

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*