Anasayfa / Genel / Kosgeb Destekleri Alanlar 6 : Börekçi Dükkanı

Kosgeb Destekleri Alanlar 6 : Börekçi Dükkanı

Kosgeb desteği alan Hatice Hanım börekçi açtı. Kendi işini kuran bir kadın, iş yerindeki imalathanede börek pişiren eşi ile dayanışma içerisinde çalışıyor.

Malatya’da girişimcilik eğitimi alan ve aldığı eğitimin verdiği öz güvenle kendi işini kuran bir kadın, eşinin yaptığı börekleri işletmesinde satarak evini geçindiriyor. Kurduğu iş yerinde, börek ve unlu mamuller ustası olan eşi Mustafa Görür ile çalışan Cumhur Hatice Görür (38), iş hayatında eşi ile birlikte aile dayanışmasına güzel bir örnek sergiliyor. Eşinin işletmenin imalathanesinde yaptığı börek ve diğer unlu mamulleri satarak aile bütçesine katkı sağlayan Cumhur Hatice Görür, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katıldığını söyledi.

Görür, Herkes kendi işini kursun, biz yardımcı olacağız) dediler. Kendi işimi kurmak, bir işletmeyi idare etmek hayalimdi. KOSGEB’e de güvenerek bir börekçi dükkanı açtım. Eşim de börekçi ustası. Beraber çalışmaya karar verdik. Eşim imalathanede börek yapıyor, ben de dükkanda onun yaptığı börekleri satıyorum. Beraberce bu işi götürmeye çalışıyoruz diye konuştu.

Kosgeb Börekçi

Hakkında iskurun

3 yorum

  1. merhaba börekçi açmak istiyorum neler gerekli, kosgeb’ten nasıl yararlanabilirim. teşekkürler.

  2. benim eğitimim yok. eğitim aldıktan sonra börek zeytinyağlılar üzerine düükkan açmak istiyorum. destek alabilrimiyi. teşekkürler

  3. yusuf kırman

    bende eşime kosgeb desdekli bir börekci kurmak istiyorum sizden bu işle ilgili iş planı göndermenizi rica ediyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*