Anasayfa / Genel / Kosgeb Destekleri Alanlar 9 : Cevizli Salça Üretimi

Kosgeb Destekleri Alanlar 9 : Cevizli Salça Üretimi

KOSGEB’den aldığı destekle acuka (cevizli salça) üretimine başlayan ev hanımı, oluşturacağı markayla ihracat hedefliyor.
KOSGEB’in girişimcilik kursunu tamamlayan evli ve 1 çocuk annesi Dilek Yıldırım Yavuz, 6 ay önce 27 bin lira hibe krediyle küçük bir iş yeri açtı. Yavuz, altı ay önce KOSGEB’den aldığı destekle kahvaltı sofralarında eksikliğini hissettiği acıkanın üretimine başladığını söyledi. “Peynir ve zeytin gibi kahvaltıda acıkaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” diyen Yavuz, acıkayı çok sevdiğini dile getirdi.

Üretime inanıyorum
Pazarlama konusunda eşinin kendisine çok yardımcı olduğunu ifade eden Yavuz, “Üretimden ben sorumluyum, pazarlamadan eşim sorumlu. Bir kadın olarak eşim çok destek oldu, olmaya da devam ediyor. Bir kızım var. Çocukla birlikte çok zor oluyor. Çocuğum ve ben zaman zaman perişan oluyoruz ama evde oturmakla da olmuyor. Çalışmak ve üretmek gerektiğine inanıyorum. Oturmayı sevmiyor, çalışmayı seviyorum. Çocuk sizden sevgi bekliyor, ilgi bekliyor. Ona zaman ayıramıyorsunuz. Bu gibi sorunlarla karşılaşıyorum” diye konuştu.

Hedef yurt dışına açılmak
İş yerinde üç kişinin çalıştığını anlatan Yavuz, işlerinin çok iyi olduğunu söyledi. Ankara, İstanbul, Adapazarı, Bolu ve Zonguldak gibi çevre illere satış yaptıklarını belirten Yavuz, “Birçok yere ulaşmış durumdayız. Daha da güzel olacağına inanıyorum. Asıl hedefim, yurt dışına acıka ihraç etmek. Tek hayalim yurt dışına ihracat diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*