Anasayfa / Genel / Kurşun Geçirmez Kapı Üretimi – Nergiz Dekorasyon

Kurşun Geçirmez Kapı Üretimi – Nergiz Dekorasyon

Kurşun geçirmez kapı üretimi, Nergiz Dekorasyon Kurşun geçirmez kapıda 5 firmadan birisi oldu.

Kurşun geçirmez kapı üretiminde Uçak sanayinde kullanılan makine ve teknolojiyi mobilya üretimine uyarlayan Nergiz Dekorasyon, ağırlıklı olarak Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’nın oluşturduğu pazar alanını Hindistan ile genişletti. Hindistan’daki otel projesini kısa süre önce tamamlayan şirket, aynı zamanda 90 dakika yangına dayanıklı, kurşun geçirmez kapı üreten dünyadaki 5 firmadan birisi olma özelliğini taşıyor.

Yurtdışında iddialı 1980 yılından bu yana anahtar teslimi dekorasyon taahhütleri veya ahşap dekorasyon proje çalışmalarıyla dikkat çeken Nergiz Dekorasyon Tasarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 1992 yılından bu yana da üretim ağırlığı yurtdışı dekorasyon uygulamalarını ve nitelikli kapı tedarikçisi olmayı sürdürüyor. Bu yıl mevcut teknolojilerini revize ederek mobilya üretiminde, Türkiye’de ilk olarak uçak sanayiinde uygulanan makine ve teknolojiyi kullandıklarını söyleyen Genel Müdür Metin Nergiz, başta Rusya olmak üzere, yurtdışında çok iddialı olduklarının altını çizdi. Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Irak, Gürcistan, Ürdün ile çalıştıklarını belirten Metin Nergiz, Avrupa’da ise Almanya ve İrlanda’da projeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Nergiz, “Bu yıl firmamız için bir ilki gerçekleştirerek Hindistan’da da otel projemizi tamamladık. Yer aldığımız projeler kendi ülkeleri için göz önünde olan projeler. Rusya’da Moskova Ritz Carlton Hotel, Moscowcity, Deutsche Bank Moskova merkezi, Kazakistan Parlamento Binası, Astana Tower, Almaata Finans Merkezi, Ürdün Ordu Karargahı, Umman Havaalanı gibi yapılarda Nergiz Dekorasyon imzası var” şeklinde konuştu.

Yurtdışından gelen yoğun talep üzerine kendi markası “Dafadoor” ile nitelikli kapı üretimini de taahhütleri arasına ilave ettiklerini kaydeden Nergiz, “Üretimlerimiz yüksek standartlarda ve bünyesinde isteğe bağlı özellikler barındırıyor. Genellikle otel projelerinde talep edilen yangın dayanımı, ses izolasyonu, radyasyon engelleyici kapılar ve suya dayanıklılık ürünlerimizin özellikleri olarak sayılabilir. Tüm bu özellikler dünyaca kabul gören testlerden geçerek belgelendirilmiştir” bilgisini verdi. Akredite edilmiş 90 dakika yangın dayanıklı ahşap kapı üreten dünyadaki beş firmadan biri olduklarının da altını çizen Nergiz, iki sene önce gerçekleştirilen bir projede var olan özellikteki kapılarına ek olarak kurşun geçirmezlik özelliğine de sahip olan Dafadoor marka kapıları üreterek montajını gerçekleştirdiklerini söyledi. Nergiz, üstün özellikli kapıların yurtdışından büyük talep gördüğünü kaydetti.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*