Anasayfa / BAYİLİKLER / Kuyumculuk Bayiliği Veren Firmalar

Kuyumculuk Bayiliği Veren Firmalar

Altınbaş Mücevherat

altinbas_logo

 

 

 

 

Yepyeni bir mağaza konsepti yaratarak, güvenilir kuyumcular ile bayilik anlaşmaları imzalayarak Altınbaş mağazalar zinciri oluşturdukları biliniyor. Bayilerini, nihai tüketiciler ile marka arasındaki en önemli kanal olarak görüyorlar. Bayilerinde aradıkları özellikleri “Müşteri memnuniyetini sağlamak için gerekli olan satış ve satış sonrası hizmet anlayışına sahip olmak, personel eğitimine ve gelişmeye önem vermek, Altınbaş ürün, fiyat ve satış politikalarına tam olarak uyum sağlamak, markayı taşıyacak ve geliştirecek vizyon ve görüşe sahip olmak, rekabet gücüne sahip olmak, mümkünse sektörün içerisinden gelmiş olmak” şeklinde açıklıyorlar. Altınbaş Mücevheratta franchise bedeli yok. Mağazanın açılış aşamasında, Altınbaş olarak her türlü mimari proje danışmanlık desteğini de esirgemiyorlar. Mağazanın minimum 100 m2 olması gerekiyor.  Mağazanın iç ve dış görünümü tamamı ile Altınbaş tarafından belirlenen konsept ve normlarda olmalıdır. Bayilik sisteminin kuyumculuk sektörü için uygun bir model olduğunu düşünüyorlar. Altınbaş mimari ekibi mağazanın her aşamasında kontrolünü yaparak inşaat ve dekorasyonu tamamlıyorlar. Bu model sayesinde nihai tüketiciler, standart ve garantili mağazalar zincirinin sunduğu tüm avantajlardan faydalanabilecek.

Koçak Gold 

kocak-gold-1283444609

 

 

 

 

 

 

İlk mağaza Viaport ve Historia Alışveriş Merkezleri’nde açıldı. 2008 Kasım ayında ise Optimum Alışveriş Merkezi’nde mağaza, Aralık ayında ise ilk bayilik verildi. Büyük yatırımlarla iyi bir noktaya getirdikleri markalarını temsil edeceğine inandıkları, genellikle kuyumculuk mesleğini icra eden kişilerden seçtikleri, hizmetine ve ortak hedeflere sadık kalacağına güvendikleri partnerler aradıklarının altını çiziyor Koçak Gold. Koçak Gold olarak, bayilere ürün siparişlerinden etiketlenmesine değin her konuda destek veriliyor. Türkiye’nin önemli şehir ve ilçe merkezlerinde, cadde ve AVM’lerde bayilik vermeye devam edeceklerini açıklayan Koçak, “Hedefimiz tüm Türkiye’de tüketicilerin rahatlıkla ulaşabileceği bir franchise organizasyonu kurmak. Yurt içinde 2010 yılı sonuna kadar toplam 30 mağazaya ulaşma, Bulgaristan, Romanya, Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya ve Kazakistan gibi ülkelerde de kendi perakende ağımızı kurma amacımız var” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Atasay Kuyumculuk
atasay_pirlanta

 

 

Fiziki şartlar ve nitelikler sağlandığı takdirde sisteme katılım bedeli alınmıyor. Atasay franchising sistemine katılmak için, dekorasyon harcamaları hariç, mağaza büyüklüğüne ve kapasitesine göre, min.500 bin USD ve üzerinde bir sermaye gerekmektedir” Franchisselerin, merkezle mağazalar arasında kurulan data bağlantısı ile kuvvetli teknolojik altyapıya da kolayca ulaşabileceklerini söyleyen Yücesan, geliştirdikleri yazılımları kullanarak, bir yandan merkezdeki stokları mağazalarından anında görme ve sipariş etme imkanı bulurken, mağaza stoklarında hazır bulunmayan ürünlerin dahi müşterilere satılabilme şansının ortaya çıkıyor.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*