Anasayfa / BAYİLİKLER / Leman Kültür Bayilik Veriyor

Leman Kültür Bayilik Veriyor

leman_kulture_saldiri_h42

Beyoğlu’nun kült cafelerinden biri olan Leman Kültür, 11 ilde 15 şubeye ulaştı. Özellikle üniversite kentlerine franchising vererek büyümeyi hedefleyen Leman Kültür, 50 şubeye ulaşmayı planlıyor.

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bundan 18 yıl önce Leman Dergisi’nin alt katında yazarların ve okurların buluşabileceği bir lokal olarak kurulan Leman Kültür, bugün 11 ilde 15 şubeye ulaşmış bir kafe zinciri oldu.

Yaklaşık 13 bin metrekarede ayda ortalama 750 bin kişiye istihdam sağlayan Leman Kültür, franchising yolu ile büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

Daha önce bu konsept ve ölçülerde mekanların yer almadığı illerde ‘Buralarda bu kadar büyük m2′lerde bir kafe iş yapar mı?’ diye soranları bugün artık farklı illerde franchising almak için gece gündüz kendilerini aradıklarını söyleyen Leman Kültür CEO’su Kemal Şentürk, Isparta, Samsun, Adana ve Aydın başta olmak üzere üniversite olan her şehirde şube planladıklarını belirtiyor.

Hedef 50 şube

Bayilik şartlarıÖncelikle amaçlarının şube sayısını önce 20′ye uzun vadede ise 50′ye çıkartmak olduğunu ifade eden Şentürk, “Türkiye ile eş zamanlı olarak Avrupa’da ve dünyada da büyümek istiyoruz” diyor.

Şentürk, Leman Kültür’ün belli bir düşünce sınırı olmaksızın her yaş, cinsiyet ve kültürden insanın hizmet aldığı eğlenceli ve dinamik bir yapı olduğunu söylüyor. Şentürk “Bunun en iyi göstergesinin de herhangi bir şubemizde 18 yaşında gençlerin de 35-40 yaşında o şehrin ileri gelen iş insanlarının da aynı ortamda aynı keyif ve mutlulukla hizmet alabilmesi olduğunu düşünüyorum” diyor.

Büyük mekan tercihi

Özellikle büyük mekanlar tercih ediliyor. Leman Kültür’ün büyüklüğü 800 ile 2 bin 500 m2 arasında değişiyor. Şentürk, bayilik veya yatırım bedeli belirlenirken, o şehrin profili ve müşteri hedef kitlesinin de çok büyük önem kazandığına dikkat çekiyor. Bu konuda sabit bir franchise veya yatırım bedeli bulunmadığını belirten Şentürk,  “Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu bir şehirde bin m2 bir mekan düşünürken, başta bir şehirde en az 2 bin m2 bir mekan arıyor olabiliyoruz. Ancak yatırım bedelinin 800 m2′lik bir konsept için, m2 başına 2 bin TL olduğunu söyleyebiliriz.” diyor.

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*