Anasayfa / BAYİLİKLER / LPG Şirketlerinin Bayilik Şartları

LPG Şirketlerinin Bayilik Şartları

LPG montajı yapan şirketler, artan talepler karşısında yeni satış noktaları oluşturmaya başladı.

Otogaz Dönüşüm Şirketlerinin Bayilik Şartları

LPG taktıran araç sayısı yüzde 3 milyonu geçti. Benzin fiyatlarındaki artış, otogaz dönüşümü yapan firmalara yaradı. Dönüşüm yapan üretici ve ithalatçı firmalar bayilik ağlarını güçlendiriyor…

BRC 1995’te Türkiye pazarına girdi İtalyan markası BRC’nin ürünleri 1995’ten bu yana 2A Mühendislik tarafından Türkiye pazarına sunuluyor. Şirketin halen Türkiye genelinde 250 bayisi var. Türkiye genelinde yeni bayilikler vereceklerini belirten 2A Mühendislik Pazarlama Müdürü Ferda Temel, “Makine, ekipman ve gerekli tüm araçlar dahil bir işletmenin yatırım tutarı 30-40 bin TL arasında değişiyor” diyor.

brc_logo

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim Telefon: 0212 321 5252 E-posta: 2a@2a-lpg.com Web: 2a-lpg.com

ALDESA 36 ülkeye ihracat yapıyor Aldesa Otogaz Sistemleri, LPG pazarında TSE belgesini alan ilk yerli üretici firmalardan biri. Ayrıca otogaz dönüşüm sistemleri ve üretimle ilgili kalite sertifikalarına sahip olan Aldesa Otogaz Sistemleri’nin üretim tesisi İstanbul Samandıra’da bulunuyor. Bu tesiste karbüratörlü ve enjeksiyonlu olmak üzere LPG ve CNG otogaz dönüşüm kitleri ve sıralı sistem çeşitleri üretiliyor. 1999’dan bu yana otogaz dönüşüm sistemleri ihraç eden Aldesa, halen 36 ülkeye satış yapıyor. İç pazarda da yaygın bir satış ağı bulunan şirketin tüm Türkiye çapında 373 bayisi var. Aldesa Otogaz Sistemleri Satış ve Pazarlama Müdürü Timorci, Türkiye genelinde yeni bayilikler oluşturacaklarını söylüyor. Firma yeni bayilikler için uygun il ve ilçelerden gelecek tüm talepleri değerlendiriyor.

aldesa(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

letişim Telefon: 0216 311 18 15-16 E-posta: oguztimorci@aldesa.com.tr Web: aldesa.com.tr

ATİKER Yerli üretim yapıyor Atiker Metal, 1998 yılından bu yana Konya’daki üretim tesisinde otogaz LPG tankları, CNG yakıt sistemleri ve diğer ekipmanları üretiyor. 55 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerde 700’ü aşkın çalışan var. Atiker Metal, yurtiçinde çok yaygın bir bayi ağına sahip. Şirketin, Türkiye genelinde 600 bayisi var. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet sundukların belirten Atiker Metal Yönetim Kurulu Başkanı M. Ali Atiker, “Yurtiçinde bayilik yapılanmamız büyük ölçüde tamamladık. Ancak, ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni bayilikler vermeyi planlıyoruz. Bunun için bize gelecek bayilik tekliflerini inceliyoruz. Satış potansiyeli gördüğümüz il ya da ilçelerde yeni bayilikler oluşturabiliriz” diyor. Atiker Metal, yurtdışı pazarlarda da oldukça etkin bir firma. Şirket halen 40’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

atiker

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim Telefon: 0332 251 63 63 E-posta: info@atiker.com.tr Web: atiker.com.tr

BAYKAN Yeni bayilikler veriyor Baykan Otogaz Sistemleri 1998’de kurulmuş. Başlangıçta İtalyan markalı ürünlerin Türkiye distribütörlüğünü yapan şirket, 2005’ten bu yana Baykan markasıyla LPG dönüşüm sistemleri ürettiriyor. Şirket, LPG sistemlerinde en ileri standart sayılan ECR 67-01 uygunluk belgesine sahip. Baykan Otogaz Sistemleri’nin merkezi İstanbul İkitelli’de bulunuyor. Firma ihracat da yapıyor. İç pazarda ise 70 bayi aracılığıyla müşterilere ulaşılıyor. Baykan Otogaz Sistemleri ortaklarından Hüseyin Şen, Türkiye genelinde bayilikler vereceklerini söylüyor. Bayilik yatırım şartları adaylarla yapılacak görüşmelerde belirleniyor.

baykan_kombi

 

 

 

 

 

 

 

İletişim Telefon: 0212 549 05 95 E-posta: info@baykanotogaz.com Web: baykanotogaz.com Dünyanın ikinci en büyük pazarıyız Dünya LPG Birliği’nin (WLPGA-World LP Gas Association) verilerine göre, Türkiye dünyanın en büyük ikinci otogaz pazarı konumunda. Türkiye, otogaz kullanımında Güney Kore’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Dünyada en fazla otogaz istasyonu bulunan ülke de Türkiye. Ülkemizde yaklaşık 9 bin 789 otogaz istasyonu bulunuyor. Türkiye’de LPG’li araç sayısı ise her yıl artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 3 milyon 658 LPG’li araç var. LPG’nin yanı sıra CNG yani doğalgaz dönüşüm sistemleri kullananların sayısı da her geçen gün artıyor. Ercüment POLAT / Aygaz Pazarlama Direktörü

“En çok LPG’li araç Türkiye’de”

Türkiye LPG pazarında 2011 ve 2012 yıllarında 3 milyon 500 bin tonluk yıllık tüketim gerçekleşti. Bu rakam 2013’ün ilk yedi ayında ise 2 milyon 500 bin ton oldu. Yılsonuna kadar pazarın hacmi 4 milyon tona yaklaşacak.

Avrupa Birliği teşvik ediyor

Avrupa Birliği, zararlı gaz salımını azaltma çabaları çerçevesinde, 2030’a kadar LPG’nin enerji çeşitliliği içindeki mevcut payını iki katına çıkarmayı hedefliyor. Birlik, LPG kullanımını çeşitli yöntemlerle teşvik ediyor. Teşvikler Avrupa pazarındaki büyüme oranlarının artmasına neden oluyor.

Denetim nasıl yapılıyor? LPG’li araçların son kontrolleri, TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nın LPG kontrol noktalarında yapılıyor. Dönüştürülmüş araç kontrol noktalarına geldiğinde öncelikle dönüşümü yapan firmanın yetkili olup olmadığına bakılıyor. Eğer firma yetkili değilse montaj tespit ve gaz sızdırmazlık raporu kesinlikle verilmiyor. Dönüştürülmüş araç tüm standartlara uygunsa “MMO Motorlu Taşıt LPG–CNG Ruhsatı” alabiliyor. Kontrol noktalarında çok titiz bir denetim yapılıyor. Örneğin, kullanım ömrü 10 yılla sınırlı olan, ömrü dolmuş tankların mutlaka yenileriyle değiştirilmesi isteniyor. LPG montajı yapılan araçlarda orijinal benzin deposunun sökülerek yerine LPG tankının montajının yapıldığı, aracın bagaj kısmına plastik veya metalden daha düşük kapasiteli uygun olmayan benzin deposunun takıldığı ve yarısı benzin yarısı LPG gazı konulan bölmeli tankların montajının yapıldığı araçlara kesinlikle montaj tespit ve gaz sızdırmazlık raporu verilmiyor.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*