Anasayfa / Genel / Marea Restoranı Türkiye’ye gelme hazırlığında

Marea Restoranı Türkiye’ye gelme hazırlığında

İstanbul’un yükselen yıldızının cazibesine dünyanın ünlü restoranları da kapıldı.

Son olarak New York’un iki Michelin yıldızlı ünlü restoranı Marea‘nın Türkiye’ye gelme hazırlığında olduğu biliniyor. Marea, Central Park’taki mekanında İtalyan deniz mahsulü yemekleri ve makarnalarıyla ün kazanmış durumda.

Marea

Marea

Marea, Altamarea Group’unun bir markası.

Bu markanın ortaklarından biride Merill Lynch’in eski başkan yardımcısı Ahmass Fakahany. Türkiye’ye ilgisi sözde kalmayan Fakahany, şef Michael White ile İstanbul’da nisan ayında bir şirket kurdu. Altemarea Group Turkey adını taşıyan şirketle Türkiye’ye hangi markayı nereye getireceğini araştırıyor. Grubun Al Fiori, Osteria Morini, Nicoletta, Due Mari, Al Molo, The Butterfily ve Chop Shop adını taşıyan farklı restoranları var. Bunların tamamına yakını da İtatyan mutfağı üzerine yoğunlaşmış.

Öğrendiğimize göre Fakahany ve White, Türkiye’de yalnız başına yürümeyecek.

CMC çağrı Merkezi’nin eski genel müdürü Başak Soykan Hacıoglu ile Yaprak Baltacı ve Aslıhan Sayar’la işbirliğine gittiler. Altamarea Group Turkey ile yerli ortaklarıbir ay önce Irv Restoran İşletmeciliği adıyla bir şirket kurdular. Şirketin çoğunluk hissesinin Amerikalılarda olduğunu belirtelim. Buradan da anlaşılacağı üzere Hacıoglu ve arkadaşları yürütücü ortak olarak işlerin başında bulunacak. Nerede restoran açılacağına ve markanın ne olacağı konusuna henüz karar verilmiş değil.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*