Anasayfa / BAYİLİKLER / Mc donalds bayilik şartları

Mc donalds bayilik şartları

Mc donalds bayilik şartları

Mc donalds bayilik şartları

McDonald’s zincirinin yüksek kaliteli bir iş organizasyonu olarak tanınması ve en iyi lisans imkanlarından birisi olmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanmasıdır. Tabii, bu başarıyı pekiştiren diğer unsur, hemen hemen hiçbir işletmenin sağlayamadığı yüksek kalitede verilen McDonald’s eğitim ve destek programlarıdır.

Diğer üstün özellikler dışında işletmecilerimizden beklediğimiz temel özellikler şunlardır:
Girişimci bir ruh ve başarma tutkusu.
Özellikle insan yönetimi ve finansal yönetimde geniş tecrübeler.
Tüm zaman ve gücünü restoran yönetimi için harcama isteği ve imkanı.
Katılıma bağlı olarak 6 – 8 ay süren eğitim programını tamamlayabilmek.
McDonald’s işletmeciliğinin gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olmak.
Hareketlilik.

MCDONALD’S BAYİLİK ALMANIN AVANTAJLARI

McDonald’s işletmecisi olmak, size verilecek eğitim ve destekler sonucu başarılı bir iş sahibi olabilme imkanı yanında birçok avantajlar da getirecektir. McDonald’s işletmecisi olmanız, bir yandan kendi işinizin sahibi olurken bir yandan da McDonald’s uzmanlığı ve deneyimini yanınıza almanız, dolayısıyla da risklerinizi büyük ölçüde azaltmanız demektir.

Alacağınız Destek ve Servisler
Tüm işletmecilere birinci günden başlamak üzere verilen yoğun ve kaliteli eğitimler, bilgilendirme ve danışma hizmeti, ulusal ve lokal pazarlama destekleri, mal ve hizmet standartlarının sürekliliğini sağlamaya yönelik malzeme alımı ve kalite kontrol hizmetleri, ekipman tasarım ve yerleştirmesi, ürün araştırma ve geliştirme gibi; ama bunlarla sınırlı kalmayan, McDonald’s eksperlerinin size sağlayacağı destek ve hizmetler.

Zengin İnsan İlişkileri
Tam bir takım çalışması yaptığınız ekibiniz ile olan ilişkilerinizden müşterilerinize uzanan insan ilişkileriniz, sizde keyifli bir tatmin yaratacaktır.

McDonald’s Başarısına Katkıda Bulunabilme Fırsatı
McDonald’s işletmecileri, sadece sistemi en iyi şekilde uygulayan değil, aynı zamanda sistemin mükemmelleştirilmesi konusunda da aktif rol alan kişilerdir. İşletmeciler ayrıca, yeni ürünler geliştirme konusunda da önemli roller üstlenmişlerdir. Örneğin McDonald’s’ın en başarılı ürünlerinden Big Mac, bir McDonald’s işletmecisi tarafından yaratılmıştır.

Kişisel Tatmin
McDonald’s ile beraberliğiniz hem kendi işletmenizin patronu hem de uluslararası bir organizasyonun üyesi olmanın getireceği kişisel tatmini sağlayacaktır.

Kişisel ve Profesyonel Gelişim
McDonald’s’ın size sağlayacağı sağlam bir işletme deneyimi ve eğitimden dolayı üstün bir profesyonel gelişim sağlayacaksınız.
Kısacası, bir tarafta başarma tutkusu ile dolu girişimci bir ruh, diğer tarafta McDonald’s ve üstün avantajları, sağlıklı ve kârlı bir yatırım için gerekli tüm unsurları barındıran sağlam bir temel oluşturacaktır

McDonald’s, kendi geliştirdiği restoranların işletmeciliğiyle ilgili lisans verir.
Verdiğimiz lisans, işletmecimizin bizim adımız ve markamız altında ticari
faaliyette bulunmasına hak tanır.

McDonald’s, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez.
İşletmecimiz, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.
İşletmecilerimiz her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.
McDonald’s bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir restoranın işletmeciliği ile sınırlıdır.
Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 400.000- 500.000 USD arasındadır.
İşletmeci adayı ile 10 yıllık sözleşme yapılır. İşletmeci adayı, McDonald’s’a 30.000 USD + KDV başlangıç ücreti öder.
İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.
McDonald’s, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde gayrimenkul’ü kiralar veya satın alır. Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti McDonald’s tarafından yapılır. İşletmecimiz restoranın başına geçerken mutfak ekipmanı, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, restoranın büyüklüğüne göre değişmektedir.

EĞİTİMİNİZ
McDonald’s işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald’s işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 6 – 8 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. En son olarak da Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu”u tamamladıktan sonra işletmecilik eğitimleri tamamlanmış olur. Ayrıca bu program süresince işletmeci adayımız bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald’s yetkilileriyle temaslarında A’dan Z’ye McDonald’s işiyle ilgili bilgilendirilir. Sadece, bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald’s lisansını alma imkanına kavuşabilirler.

MÜRACAAT ve SEÇİM
McDonald’s’ın başarısı büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanır. Bu yüzden McDonald’s, işletmecilerinin seçimi konusunda çok titiz davranır.

Bir McDonald’s lisansı için müracaatlar “Başvuru Formu”nun doldurulup CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz tarafımıza ulaştırılmasıyla başlar.

Seçim sürecimiz dört adımdan oluşur;

Başvuru formunun değerlendirilmesi,
İlk mülakatlar,
İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranımızda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” çalışması
Son mülakatlardır. Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayımız, karşılıklı nihai mutabakattan sonra 6 – 8 ay sürecek uzun eğitim programına başlar.

Umarız ki bu bilgiler McDonald’s işletmecisi olmanın getireceği avantajlar ile ilgili sorularınıza cevap vermiştir. Şayet ek bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız; ( 0212 ) 336 34 00 numaralı telefondan Franchising Departmanı‘nı arayabilirsiniz. Mesleki başarınızı, artık kişisel başarıya dönüştürmenin zamanının geldiğini ve asıl önemlisi, seçkin McDonald’s ailesinin üyesi olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Web sayfamızda yer alan Başvuru Formunu eksiksiz doldurup, CV’niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz başarılı bir geleceğe adım atmanızda yeterli olacaktır.

McDonald’s’a ve McDonald’s işletmecilik sistemine gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz.

Hakkında iskurun

2 yorum

  1. sinan sönmez

    van ercşdeki merkezde bulunan yeni avm mizde sizlerle çalışmak isteriz cvb bekliyorum

  2. teşekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*