Anasayfa / Genel / Migros 4500 personel alımı yapacak

Migros 4500 personel alımı yapacak

Migros iş ilanları

Migros personel alımı

Migros 4500 personel alımı yapacak

2011’i 5.7 milyar lira ciroyla kapatan Migros, 2012’de her hafta iki süpermarket açıp 4 bin 500 kişiyi istihdam edecek. Ciro ise bu yıl 6.4 milyar liraya çıkacak.
Migros her iş saatinde 2 yeni personel işe alıyor

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yılı 6.4 milyar lira ciroyla kapatmayı hedeflediklerini açıkladı. 2011 yılında 150 milyon TL’yi aşkın yatırım yaptıklarını, bu yıl da aynı seviyede bir yatırım rakamı planladıklarını ifade eden Tort, bu yıl 100’ün üzerinde mağaza açacaklarını belirterek, “Sadece Migros’ta konseptiyle her hafta iki mağaza açıp ekstra 4 bin 500 kişiyi istihdam edeceğiz. Açılacak mağazaların yarısından fazlası küçük metrekareli Mjet, M ve mini Tansaş’lar olacak” dedi. Tort, Kazakistan’da 23, Makedonya’da ise 5 mağazaları bulunduğunu şu an yeni bir pazara girmeyi düşünmediklerini söyledi. Tort, her iş saatinde 2 yeni kişiyi işe aldıklarını ifade etti.

Yılın ilk 45 gününe baktıklarında olumsuz bir sinyal almadıklarını dile getiren Tort, “Yatırım tempomuzu aynen sürdüreceğiz. Hatta yılın ikinci yarısına doğru ekonomideki gelişmeleri yeniden değerlendirip yatırım hedefimizi, açmayı planladığımız mağaza sayılarını daha da yukarı çekebiliriz. Biz Türkiye’nin potansiyeline güveniyoruz” dedi. 2011’de başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten Tort, “2011 yılında sektör yüzde 10 büyürken, biz yüzde 11 büyüdük” dedi. Bu yıl kar yağışı sonrası satışlarını ciddi anlamda artırdıklarını dile getiren Tort, “Mağazaya giren müşteri sayısı arttı. Kar lastiği, cam sileceği ve temel gıdada 4-5 puan satış artışı yakaladık” dedi. 2012’den itibaren Garanti ve Yapı Kredi işbirliği ile temazssız ödeme sistemi paypass’e geçtiklerini aktaran Tort, “Nasıl ekmeğinizi elletmiyorsanız kredi kartınızı da elletmeyeceksiniz” dedi.

Migros 100 KOBİ’yi ulusal marka yaptık
Migros’un sektörde ve Türkiye ekonomisinde yarattığı hareketliliği anlatan en iyi örneklerden birinin KOBİ düzeyindeki işletmelerle süregelen ilişkilerinin olduğuna dikkat çeken Tort, “Bugüne kadar 100 KOBİ’yi ulusal firma haline getirdik. Halen bin 500 KOBİ ile çalışıyoruz. 104 KOBİ özgün markalarımız için üretim yapıyor. KOBİ’leri bir üst lige taşıyoruz” dedi. Türkiye’de ilk kez tedarikçi ile birlikte temalı üretim gerçekleştirdiklerini belirten Tort, “Nostalji temalı kampanya çok başarılı sonuçlar verdi. Şimdi de Anadolum temasıyla Anadolu lezzetlerini tüketiciye ulaştıracağız” dedi. Sabah

Migros iş ilanlarını ulaşmak için kendi sitesindeki bu ilanlara bakmanız gerekli.

Rakamlarla Migros
Mağaza sayısı 720
Bulunduğu il sayısı 68
Çalışan sayısı 16 bin
2011 ciro 5.7 milyar lira
2012 ciro hedefi 6.4 milyar lira

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*