Anasayfa / Genel / Milyon dolar kazanmak

Milyon dolar kazanmak

Milyon dolar kazanmak istermisiniz. Eğer cevabınız evet ise yazımızı okumaya devam edin. Milyon dolar kazanan bir çok girişimcilerin bazı özelliklerini araştırdık. Bu özelliklerin ortak noktalarını bir araya getirdik.

1- İlk özellik milyon dolar kazanan girişimcilerin ürün veya hizmetlerini gerçekten sevmeleri ve bunu tutkuyla diğer insanlarla paylaşmaları. Bu ürün veya hizmet basitte olsa yeni de olsa işini severek yapmak ilk artıyı getiriyor.

2- İkinci  özellik ise işe iş planını dahil etmek ve sürekli bu plan üzerinde güncellemeler yapmak. Bu başarıyı getiren özellik sayesinde sürekli yeni ve güncellenebilir bir iş planına sahip olmakla kalmayıp işinizin geliştirilmesinide sağlamış oluyorsunuz.

3- Rakip gördüklerinizi işe dahil etmek bir diğer özellik. Bu sayede çalışma alanınızı genişletip eksi olarak gördüğünüz bir alanı kendi işinize dahil ediyorsunuz. Örneğin yeni bir tv sehpasını sadece belli satış kanallarıyla değil tv sehpası satan diğer yerlerede sunmayı deneyin. İşimi çalarlar korkusuna kapılmayın. Bu sizin ilerlemenizi durdurabilir.

4- Medyayı ve İnternetin gücünü iyi kullanın. İşinizle ilgili yerel medya ve ulusal medya kanallarında kendinizi haber yaptırmanız bir çok kitlenin dikkatini çekmeye yetecektir. Milyon dolarlık bazı fikirlerin sırf bu sayede coştuğunu unutmayın.

5- Fikrinizin patent haklarını mutlaka alın ve bunu iyi takip edin. Bir çok fikir yurt dışından alındığı gibi ülkemizdende yurt dışına sızabiliyor. Bunu önlemenin yolu ise diğer ülkelerdeki patent haklarınıda almanız.

6- Ürünüzü farklılaştırın. Tıpatıp aynı bir ürünü birkaç basit detaylarla yapmak size milyon dolar kazandırmaz. Önemli olan bir ürünü daha iyi ve inovatif bir hale getirmeyi başarmanızdır. Örneğin her yerde koltuk üreten ve satan girişimciler var. Tv koltukları ve armut koltuklar ise bu piyasa farklı bir bakış açısı getirdi ve milyon dolar kazanan girişimciler oluşmasına sebep oldu.

7- Dağıtım ağı ve bayilik oluşumuna ve finansal verilerinizi sık sık takip edin. Bazen hızlı büyümek hızlı çöküşleride yanında getiriyor. Milyon dolar kazanan girişimciler ise bu konuda uyanık oluyor ve gerek dağıtım gerek bayilik verme aşamalarında sıkı prensiplere sahip oluyorlar. Muhasebe ve finansal olarak ise işini iyi bilen insanlarla çalışmayı tercih ediyorlar. Unutmayın başarı sadece fikri geliştirmekle gelmiyor diğer aşamalarıda sürekli takip etmelisiniz.

8- Ekibinizi iyi seçin. Biz genelde işlerimiz biraz büyüdüğünde aile ve akrabalarımız işe almayı seçiyoruz. Oysaki burada büyük yanlışlıklar yapıyoruz işi bilmeyen bir ekiple iş kurmak ve milyon dolar kazanmak zor olabilir. bu yüzden kendi sektörünüzde deneyimli ve başarıya ulaşmış kişileri ekibinize katmaya çalışın.

Buraya kadar saydıklarımız arasında mutlaka eksik geçtiğimiz konularda olmuştur. Fakat şunu unutmamanızı isteriz milyon dolar kazanan girişimciler gibi olmanız için onların yöntemlerini araştırmalı ve büyüme noktalarını unutmamalısınız. Bu yazıda 50 ‘ye yakın girişimcinin ortak özelliklerinden faydalanmaya çalıştık. Umarız siz girişimcilerinde bu noktaları takip etmeye ve uygulamaya vakti olur. Not: Lütfen yazımızı yayınlamak isterseniz kaynak gösterin ve aktif link verin.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*