Anasayfa / BAYİLİKLER / Motta Pastaneleri Bayilik Veriyor

Motta Pastaneleri Bayilik Veriyor

Motta Pastaneleri Bayilik Veriyor

Motta Pastaneleri Bayilik

Motta Pastaneleri Bayilik Veriyor

Motta, 1986 yılından bu yana Türkiye’de pastacılık ve Ekmekçilik Sektöründe ilk ve en yaygın franchise zinciri olarak büyümesine devam etmektedir.
20. yılını kutlayan Motta bu süre içerisinde kalitesiyle özdeşleşmiş markası, geniş ürün yelpazesi, profesyonel işletme sistemleri,müşteriye hizmet anlayışı, ayrıcalıklı dekorasyonu ve kurumsal yapısı ile Motta Türkiye’de pastacılık sektörüne yeni bir boyut getirmiştir. İlk Franchise’ını 1991’de veren Motta bu yıldan itibaren Franchise Sistemini geliştirerek kurumsal bir yapı içinde oturtmuştur. Bugün İstanbul’da 80’e yakın mağazası dışında Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Ordu, Niğde,Çanakkale, Bodrum, Muğla, Marmaris, Balıkesir gibi 21’i aşkın ilde toplam 200’e yakın mağazaya ulaşmış ve Türkiye’nin bu alandaki en yaygın zinciri olma özelliğini açık ara sürdürmüştür.

Motta değişken müşteri profil ve ihtiyaçlarına göre mağaza konseptlerini çeşitlendirerek böylelikle aday franchisee’ler içinde farklı yapı ve büyüklükte konseptler geliştirmiştir. Sıcak Nokta Butik ve Corner, Motta Butik & Cafe,Motta AVM konsepti, Motta Pastane & Ekmek, Motta Area Franchise gibi modeller Motta,Sıcak Nokta Motta ve The Bakery Line markaları ile açılmakta ve ev hanımlarından iş adamlarına kadar geniş bir yelpazedeki girişimcilere uygun modeller oluşturmaktadır.

Motta Franchising Sistemi
Motta Franchising sistemi franchisee’nin mağaza yönetimi ve satış konularında uzmanlaşarak yoğunlaşmasına, tüm enejisini ve birikimini işin zevkli kısmı olan satış ve müşteri ilişkilerine kullanmasına olanak sağlar.Franchisee’ nin satış konusunda, mağaza yönetiminde ve müşteri ilişkilerinde yoğunlaşması, Motta’ nın ise genel işletim sistemlerindeki rehberlik görevinin yanında,üretim araştırma geliştirme, yeni teknoloji yatırımları, eğitim, genel reklam tanıtım, denetim ve iş gelişterme konularındaki uzmanlığı adeta görevleri iyi paylaştırılmış güçlü bir takımı bir araya getirmektedir.
Bugün Amerika’ da perakende sektörünün %50 si franchising sisteminin bir parçasını oluşturmakta ve 1.5 trilyon dolar ciroyu ifade etmektedir. Ülkemizde de hızla gelişen franchising sistemi Amerika ve Avrupa’ ya bakıldığında daha büyük gelişmelere gebe olduğunun işaretini vermektedir. Yatırım riskinin diğer klasik iş kurmaya göre 5 kat daha düşük olduğu franchising sistemi dünyada ‘Hangi İşi Yapayım’ sorusunu ‘Hangi Franchise’ ı Alayım’ şeklinde değiştirmiştir.Türkiye Franchise Derneği (UFRAD)’ın ilk üyelerinden olan Motta, Dünya Franchise Konseyi, ve Avrupa Franchise Federasyonu üyelikleri ile güçlenen derneğin 8 yılı aşkın bir süredir yönetim kurulunda görev alarak ülkemizde franchise sisteminin gelişimine
aktif destek vermektedir.

Motta Franchising Sisteminin Avantajları
Yatırım aşamasında doğru yer seçimi, maliyet analizi ve zaman tasarrufu

Motta, yatırım yapmanız için doğru yerin seçiminde, bu yöndeki araştırma sonuçlarını ve tecrübesini devreye sokarak rehberlik yapıyor. Ayrıca yapılacak olan yatırımın mali portresini ve ödeme takvimini önünüze koyarak evdeki hesabın çarşıdakine uymasını sağlıyor. Deneyimli ve uzman kadroları ile yatırımın en kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak yatırımın kazanca dönme sürecini kısaltıyor.
Temel üretim sorumluluğu Motta’da

Franchisee yorucu ve karmaşık üretim sistemleri ile değil, zevkli satış ilişkileri ile uğraşıyor. Sadece sıcak satılması gereken ve karlılığı arttıran az miktardaki ürün yatırımcı tarafından üretiliyor.
Mağaza tasarımı

Motta açılacak mağazaların tasarımını karlılık ve verimliği maksimize edecek şekilde belirtiyor. Franchisee Motta’nın tecrübesinden faydalanarak en fonksiyonel ve ideal tasarımdaki mağazaya kavuşuyor.
Personel ve eğitim desteği

Motta açılış öncesinde personeli işe alıyor ve bir ay süresince deneyimle kadrosuyla eğitiyor. Açılış öncesi ve sonrasında Motta periyodik olarak çeşitli konularda sürekli teorik ve pratik eğitim veriyor.
Dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etme
ve uygulamalarý

Motta her yıl dünya pastacılık ve ekmekçilik sektöründeki gelişmeleri yurt içindeki ve yurt dışındaki fuar ve seminerlere katılarak takip ediyor, getirdiği yenilikleri ürünlere ve işletme sistemine yansıtıyor. Böylece franchisee bireysel olarak çok büyük yatırım gerektiren gelişme ve yeriliklerden ücretsiz olarak yararlanıyor.
Sermayesiz açılış desteği
Franchisee hergün peşin satmış olduğu ürünlerin bedelini Motta’ya 30 gün sonra ödüyor. Böylelikle yaklaşık bir ayın cirosu franchisee için işletme sermayesi olarak kalmış oluyor.
Toplu alımlar ve uygun vadeler

Franchisee’ler büyük bir zincirin halkaları olarak toplu alımların fiyat ve vade avantajlarından yararlanarak maliyetlerde avantaj yakalıyorlar.
Reklam ve promosyon desteği

Franchisee az bir katılımla büyük yatırımlı ve ses getiren reklam ve promosyo faaliyetlerinden eşit olarak yararlanıyor.Motta düzenli olarak dergi, gazete ve radyolarda tanıtım yapmakta, ayrıca birçok aktivitede sponsorluklar üstlenmektedir.
İşletme kitapçığı ve işletme sistemi desteği

Motta franchisee’ye kuruluş esnasında bir rehber sunarak aklına gelebilecek tüm konularda başvurabileceği bir kaynak sağlıyor. Ayrıca, her tip Motta konsepti için ideal işletme teknikleri konusunda franchisee’ya sürekli destek veriyor ve profesyonel kadrosu ile sürekli rehber oluyor.
Hatasız çalışmayı sağlayan denetim mekanızmaları

Motta düzenli olarak her franchisee’yi ziyaret ederek satışları hakkındaki çeşitli analizlerle bilgilendiriyor, hedeşer gösteriyor ve yanlışları konusunda uyarıyor. Böylelikle franchisee’nin hata yapma ihtimali azaltılıyor.

Motta Mağaza Konseptleri

Sıcak Nokta Motta Butik

Mahallenizin sıcak sevimli ve şık noktaları olmaya aday mağazalarda ekmek çeşitleri, ev tipi ürünler, Türk tatlıları, pastalar, sıcak poğaçalar börekler, pizzalar
satışa sunulmakta.
Mağaza Büyüklüğü : 25 – 40 m2
Personel İhtiyacı : İşletici +1 personel
Yatırım Tutarı : 30 – 40 Bin USD
Sıcak Nokta Motta Corner Shop

Butik modelinin supermarket içlerinde yada yoğun benzin istasyonu marketlerinde uygulanan hali olan corner shoplar, sıcak pişim ve sunum avantajıyla müşterinin ilgisini çeker. Mağaza Büyüklüğü : 10 – 100 m2
Personel İhtiyacı : 3 – 10
Yatırım Tutarı : 20 Bin USD ve üzeri

Motta Pastane & Fırın

Uzun yıllardır perakende sektöründeki dev zincirlerin
içinde fırın ve pastane conseptini geliştiren Motta,
bu noktalarda tüm butik çeşitlerinin yanına 50’ye yakın ekmek çeşitlerini müşterilerin gözü önünde son derece hijyenik metodlarla üretiyor.
Mağaza Büyüklüğü : 50 – 100 – 400 m2
Personel İhtiyacı : Büyüklüğüne göre değişiyor.
Yatırım Tutarı : 750 – 1000 USD / m2
Motta Butik Pastane

İçinde şirin bir cafe’nin de yer aldığı prestijli tüm Motta ürünlerinin yanında çikolata, dondurma,kahve çeşitleri, kahvaltı ve salata çeşitlerinin de satışa sunulduğu noktalardır.
Mağaza Büyüklüğü : 70 – 120 m2
Personel İhtiyacı : 5
Yatırım Tutarı : 750 – 850 USD / m2

Motta Avm Mağazaları

Alışveriş merkezleri içinde tasarlanmış son derece modern, şık concept mağazalarda pasta, bisküvi çeşitleri, çikolata ve kahve yanında salata, sandöviç ve pizza çeşitleri de satışa sunulmakta.
Mağaza Büyüklüğü : 20 – 60 – 100 m2
Personel İhtiyacı : 5 – 15
Yatırım Tutarı : 1000 – 1500 USD / m2

Motta Butik & Cafe

Butik Motta ile mutfağın birlikte ele alındığı pasta çeşitleri yanında Motta Restorant menüsünün de servis edildiği, 50 ve daha üzeri oturum kapasitesine sahip Motta’lardır. Mağaza Büyüklüğü : 150 – 200 m2
Personel İhtiyacı : 8 -10
Yatırım Tutarı : 750 – 850 USD / m2

Motta Area Franchise

Bir bölgenin (örneğin Ankara, İzmir, Körfez
bölgesi gibi) Motta,
Sıcak nokta, The Bakery Line markalarıyla birlikte üretim ve pazarlama haklarının alınması, Sub-Franchise (alt franchise)’ ların verilmesi ve o bölge potansiyelinin tamamının değerlendirilmesini ifade eden Motta’nın en kapsamlı ve geniş ölçüde vermiş olduğu franchise modelidir.
İlk etapta bir üretim tesisi ve butik mağaza açma koşulu olan bu modelde kimi zaman bir çok mağaza ile birlikte faaliyete geçilebilmektedir. Örnek Area franchise’lar
Ankara – Bursa – İzmir -Konya – Antalya – Marmaris – Ordu – Körfez v.s.
Yatırım tutarı bölge potansiyeline göre 300 USD’den başlamakta 1 milyon USD’ye kadar yatırım yapılabilmektedir.Personel yine üretim, satış, satış destek, muhasebe, sevkiyat gibi kadrolardan oluşmaktadır. İki veya üç ortağa kadar bir yapıda başvurulabilinen bu modelde, aday franchise ticari ve yönetsel tecrübeye tam anlamıyla sahip olmalıdır.

Motta franchise ortağı olun, pastadan payınızı alın!
Başvurunuzu hemen yapın!
VOLKANLAR GIDA SANAYI VE TIC A.Ş Kemal Türkler Mh. Atatürk Cd. No: 20 Sarıgazi İstanbul
Tel. 0 (216) 622 45 55 PBX Fax. 0 (216) 622 28 37
info@volkanlargida.com.tr

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*