Anasayfa / Genel / Ekonomi / Mücevher ve Saat Fuarı başladı

Mücevher ve Saat Fuarı başladı

24 ülkeden 530’u aşkın mücevher ve saat firmasının katıldığı fuarda, Türk mücevher tasarımcısının koleksiyonu da sergileniyor. Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Katar Mücevher ve Saat Fuarı başladı. Dünyanın en büyük üçüncü mücevher fuarı olarak kabul edilen fuarın açılışını Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Casim bin Cabir el-Sani yaptı.

Bu yıl onuncusu düzenlenen fuara 24 ülkeden 530’u aşkın mücevher ve saat firması katılıyor. Dünyaca ünlü birçok mücevher firmasının en son tasarımlarını görücüye çıkardığı fuarda, Türkiye’den ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı’nın koleksiyonu sergileniyor.
Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören koleksiyonda, Osmanlı döneminden izler taşıyan parçalar, özellikle bayan ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Firmanın Körfez sorumlusu Cüneyt Karabacak, Bıçakçı’nın tasarımlarına yalnızca Katar’da değil, diğer Körfez ülkelerinde de özel bir ilginin olduğunu söyledi.Bıçakçı’nın, hali hazırda Dubai’de bir butiği bulunuyor. 10. Katar Mücevher ve Saat Fuarı’nın kapıları 3 Mart tarihine kadar açık olacak.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*