Anasayfa / Genel / Ne iş yapabilirim, Nasıl iş yapabilirim

Ne iş yapabilirim, Nasıl iş yapabilirim

ne iş yapsak

Ne iş yapabilirim

Ne iş yapabilirimsorusunun cevabı kimi kişilere göre çok kolay, kimilerine göre ise oldukça zor. Bir işi yapabilmek veya bir işe başlamak için öncelikle bilinmesi gereken hangi iş alanlarına yönelik eğilimizin olduğunu tespit etmek ve sevdiğiniz işlerin listesini yapmaktan geçiyor. Sevdiğiniz işi yapmak diğer tüm işlerin arasından öne çıkarak sorunuzda ki en kritik alanı belirler. Kısacası sektörünüzü belirler.

Bir işe girmek veya bir iş için girişimciliğe başlamak için önce kendiniz için doğru kararı verecek yöntemleri araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Girişimci testleri veya meslek eğilimi testleri ile işe başlayabilirsiniz. Bu gibi testler tam sonuç vermesede ilgi alanlarınızı fark etmenizi sağlıyacaktır.

Girişimcilik testi için buraya tıklayabilirsiniz

Meslek eğilimi testi için buraya tıklayabilirsiniz.

Çıkan sonuçları analiz ettiğinizde ne iş yapabilirim sorusuna bakış açınızda değişecektir. Ne iş yapabilirim konusunda aileniz, çevreniz ve yaşadığınız yerinde etkilerini hesaplamalısınız. Bir işe girmek veya bir iş kurmak için bahsettiğimiz kişilerin görüşleri de sizi yönlendirebilir. Dikkat etmeniz gereken her işe girmek değil sevebileceğiniz ve mutlu olacağınız işleri yapmaya çalışırsanız kariyeriniz açısından daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Hakkında iskurun

3 yorum

  1. Mehmet Çiğdem

    İsmim Mehmet 34 Yaşındayım 1997,den beri Farklı sektörlerde satış -Pazarlama İşi Yaptım yalnız bir birikimim yok ve artık kendi işimi yapmak istiyorum.Az bir sermayey,le ne iş yapabilirim .

  2. slm arkadaşlar ben sağlık bakanlığı belgesi olan diş teknisyeniyim ve şuan çalışmıyorum biraz ağır ve sorunlu bi sektör bizimkisi açıkçası kendi mesleğimi yapmak istemiyorum ve ahım şahım sermayemde yok sizden ricaam ismim adem yaşım 29 cep no 0535 240 07 86 bursada ikamet etmekteyim ltfen bi mesajlada olsa bana fikir ve yardımcı olmanız tşkrler

  3. Bu konuda düşünmek bile insanı yoruyor ne iş yapabilirim demek veya bu konuda soru sormak, araştırmak bile bilinçli olmayı gerektiriyor.

    En iyisi ne iş yapabilirim demeden önce deneyimli insanlarla konuşmak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*