Anasayfa / Genel / Nil deniz 2013’te sağlık sektörüne odaklanıyor

Nil deniz 2013’te sağlık sektörüne odaklanıyor

Dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Nildeniz, bebek ve endüstriyel mutfak ürünlerinden sonra sağlık sektörüne giriyor. İlaç ve hijyen alanlarında faaliyet gösteren markaları Türkiye’ye getirmeye hazırlanan şirket, hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanabileceği ürünleri pazara sunacak. Nildeniz, sağlık sektörüne 10 milyon dolarlık yatırımla girmeyi planlıyor.

Nil deniz 2012’de yeni markalarla büyüdü

Nildeniz Yönetim Kurulu Başkanı Engin Frayman Nildeniz olarak 2012’de başarılı bir yıl geçirdiklerini ve yeni markaların distribütörlüğünü aldıklarını belirtti. Frayman, bu markalardan birinin yine bebek ürünleri pazarında faaliyet gösteren  300 milyon dolarlık cirosu ile Amerikan şirketi Nuby olduğunu söyledi. Yine ünlü bir bebek çantası markasını da Türkiye pazarına getirdiklerini bilgisini veren Frayman, üç yıl önce  distribütörlüğünü aldıkları Almanya’nın en büyük bebek şampuanlarından Bübchen’de de  iyi bir yılı geride bıraktıklarının vurguladı.

Nildeniz, dünyaca ünlü markaların yanısı sıra Baby 2 Go markasıyla bebek arabaları sektöründe hizmet veriyor. Frayman, ” Baby 2 Go’  bebek arabalarında da çıtayı oldukça yükselttik. Fiyatları yükseltmeden kaliteyi artırdık, yeni ürünler piyasaya sunduk ve satışlarımızı artırdık” açıklamasında bulundu. Endüstriyel mutfak ürünleri sektöründe de büyümeye devam ettiklerini belirten Frayman, tüm ürünlerinin kaliteli ve ulaşılabilir fiyatta olduğunu vurguladı.

Nil deniz  2013’te sağlık sektörüne odaklanacak

Engin Frayman, ‘2013 yılında yapacak çok işimiz var’ diyerek, bu yıl özellikle sağlık sektörüne ağırlık vereceklerini açıkladı. Özellikle eczane kanalında büyümeyi hedeflediklerini aktaran Frayman, “Bübchen, Nuby gibi ürünler artık eczanelerde satılmaya başlayacak. Ancak asıl yoğunlaşacağımız alan, ilaç sektörü olacak. Reçetesiz alınabilen ilaç sektörüne de gireceğiz” dedi. Frayman, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Sağlık sektörü alanında  yeni anlaşmalarımız var ancak, bunun ayrıntıları birkaç ay içinde açıklayacağız. Biri Amerikan markası olacak. Genel olarak büyük markalar olacak hepsi. Bu ürünler hem mikrop önleyici ürünler olacak hem de pratik tedavi imkanı sağlayan ilaçlar olacak. Ürünlerimiz doğal olacak, hem çocuklar hem de yetişkinler kullanabilecek. Sektörde fark yaratacak olan ürünlerimizin Türkiye’de benzeri yok.”

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*