Anasayfa / BAYİLİKLER / Akaryakıt - Petrol / Opet benzin istasyonu nasıl açılır ve Opet Bayilik

Opet benzin istasyonu nasıl açılır ve Opet Bayilik

OPET’in kuruluşu, şu anda Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikret Öztürk’ün 1982 yılında öğretmenlikten ayrılıp ticaret hayatına geçişi ile başlamıştır. Mersin’de madeni yağ ve akaryakıt konularında faaliyet gösteren Öztürkler Limited Şirketi’ni kuran Fikret Öztürk eşi Nurten Öztürk ile birlikte Öztürkler Limited’i kısa sürede büyüterek pek çok madeni yağ ve akaryakıt markasının bayiliklerini alır. 10 yıl içinde Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası akaryakıt dağıtım şirketlerinin en büyük akaryakıt ve madeni yağ distribütörü olan şirket, 16 akaryakıt istasyonun da sahibi ve işleticisi olmuştur. 1992 yılında İstanbul’a taşınan Öztürk çifti, aynı yıl bir akaryakıt dağıtım şirketi kurmaya karar verir. Böylece Öztürkler Petrol, OPET adını alır ve Anadolu’dan başlamak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde istasyonlar açar.

opet5Hızlı büyümesini bugün de aynı kararlıkla sürdüren OPET Petrolcülük A.Ş, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, madeni yağlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında faaliyet göstermektedir.

2002 yılı sonunda Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’ sine ortak olduğu OPET, kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık vermiştir. OPET’e büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi, 2010 yılı itibariyle 1.076.318’e metreküp’e ulaşmıştır.

Sektördeki pazar payını ve istasyon ağını her geçen gün artıran OPET, Koç Topluluğu ortaklığıyla doğan güç birlikteliği ve sinerji sonucu, Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe tüketicinin ilk tercihi olma temel hedef ve prensibiyle hareket etmektedir.

OPET, güçlü altyapısı, gerçekçi vizyonu ve ülkeye olan inancıyla son on yılın en hızlı ve tutarlı büyüyen petrol şirketi haline gelmiştir.
OPET, hedeflerine ulaşırken çevreye ve hukuka saygılı olarak hizmet, ürün gibi her alanda kaliteyi arttırarak müşteri memnuniyeti sağlamayı temel ilke kabul etmiştir. KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksine göre 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında sektörünün lideri olan OPET, 2012 yılında da akaryakıt tüketicisinin en memnun kaldığı marka olmayı başararak, yedinci kez sektör liderliğini ilan etmiştir.OPET, 2004 yılında ISO 9001:2000 Kalite Belgesini almaya hak kazanmıştır. OPET Madeni Yağlar, İzmir’de bulunan fabrikalarında madeni yağ üretimi ve satışı yapmaktadır. Entegre Kalite Sistem Belgelerine sahip olan OPET Madeni Yağları, başta Ortadoğu ve Balkan ülkeleri olmak üzere 20 ülkeye ihraç edilmektedir.

Kuruluşundan bu yana hep ilklere imza atan OPET, 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye’ye ilk kez getiren ve Ultra Euro Diesel motorini Avrupa’dan önce Türk tüketicisinin kullanımına sunan bir markadır.

OPET, yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı, Temiz Tuvalet, Yeşil Yol, Örnek Köy ve Tarihe Saygı Projeleri ile sosyal sorumluluk yaklaşımıyla da sektörün farklılık yaratan bir kuruluşudur.

Halen Türkiye’nin 2. büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1300’ün üzerinde istasyonu bulunmaktadır.

TOPLAM İSTASYON SAYISI
OPET 915
SUNPET 410
TOPLAM 1325

OPET BAYİLİK VE OPET İSTASYON AÇMAK İÇİN ADRES VE TELEFON
Kısıklı Mah. Sarıgazi Cd. No:65
34696 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0 216 522 90 00
Faks: 0 216 522 90 10

Hakkında iskurun

7 yorum

  1. k.maraş da petrol ofisi acmak istiyorm ama ne yapmam gerektıgını bilmiyorm yardmci olursaniz ck mutlu olacagm

  2. ben sivas kangala bağlı nahyesi çetinkayada arsam var opet petrol tesisi açmak istiyorum fazla sermayem olmadığı için açamıyorum yadımcı olacak birileri varsa lütfen email atsın sygılar.

  3. doğan can kabak

    opet istasyonu açmak istiyorum şartlar nedir ve ne kadar sermaye gerekiyor bilgi alabilirmiyim ? teşekürler.

  4. E 90 ÜZERİNDE, ANKARA ADANA YOLUNDA ”RUHSATLI” AKARYAKIT İSTASYONU YERİM MEVCUTTUR. İLGİLENENLER ŞU NUMARADAN BANA ULAŞSINLAR : 05448642804

  5. Belirledigim bir arsa var ve cok iyi is yapacak biliyorum.bunun icin ne kadar sermaye gerekir. Eger bu sermayem yoksa bana yardim edicek sirketler varmi.

  6. çankırı bayramören ilçemize ufak çaplı lpg ve mavot satabilecek bir işyeri (istasyon) açmak istiyoruz.ana işimiz tarım kalkınma kooperatifi adı altında orman kesim ve hayvancılık işleridir. istasyon konusunda girişim yapmak istiyoruz.bize nasıl yardımcı olabilirsiniz? gerekli üs düzeylerden yardımınızı bekliyoruz. ilgilerinize şimdiden teşekkür ederiz. saygılarımla.

  7. opet istasyonu açma şartlarınız nelerdir? 2 ada bir istasyon maliyeti nedir.mail olarak gönderirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*