Anasayfa / Genel / Orkisan Mermer Sanayi Büyümeye Devam ediyor

Orkisan Mermer Sanayi Büyümeye Devam ediyor

Orkisan Mermer Sanayi

Üretimini artırmaya odaklanan Orkisan Mermer, ayrıca bu yıl makine parkını revize ederek ihracata başlamayı planlıyor. Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikalarında yıllık 150 bin metrekare üretim gerçekleştirdiklerini dile getiren Orkisan Mermer Genel Müdürü Kerem Orhon, 2013 ve sonrası için yıllık üretim miktarını 450 bin metrekarenin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. Orhon, 2013 yılı itibarıyla ihracat için makine parklarını revize ederek, üretim kapasitelerini ve istihdamlarını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Orkisan Mermer Sanayi büyüyor

1957 yılında Çorum’da başladıkları toprak ve taş sanayi faaliyetleri ile madencilik sektörüne girdiklerini söyleyen Kerem Orhon, 1974 yılında İstanbul’un Ömerli bölgesinde kireç ve mıcır üretimine, 1997 yılında ise mermer üretimine başladıklarını anlattı. Türkiye’de kentsel dönüşümün başlamasının sektörü tekrar hareketlendireceği yorumunda bulunan Orhon, bu yönde ciddi bir çalışma içine gireceklerini aktardı. Yatırım planlarını makine parklarını genişleterek üretim kapasitelerini artırmak amaçlı yaptıklarını dile getiren Orhon, “2013 yılı sonuna doğru yatırımlarımıza başlayıp 2014 yazına kadar tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. Orhon, halen üretimlerini iki adet blok kesme, iki adet ebatlama, bir adet yan kesme, bir adet alın pah ve 3+12 silim makinesi ile sürdürdüklerini, makine parklarına katrak, köprülü kesim ve iki adet blok kesme makinesi eklemeyi istediklerini, İstanbul’da toptan satışa da ağırlık verecekleri bir depo açmayı düşündüklerini ifade etti. Orhon, 13 kişinin istihdam edildiği firmalarında çalışan sayısını da 25’in üzerine çıkarmak istediklerini dile getirdi.

Amasya Merzifon’da yer alan Bej mermer ocaklarında ‘Amasya Beji’ adı verilen ürünlerin imalatını gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Kerem Orhon, geçen yıl içinde yeni mermer ocağı arayışlarının olduğunu söyledi. Orhon, şöyle devam etti: “Yapacağımız çalışmalar sonucunda rezerv, seleksiyon ve beğeni aşamalarını değerlendirdikten sonra 2013 yazı itibarıyla uygun gördüğümüz takdirde işletmeye açmayı planlıyoruz.”

Bu yıl makinelerini revize ederek ihracata başlama planları olduğunu ifade eden Orhon, İngiltere, ABD, Çin, Ukrayna ve Rusya’nın hedef ülkeler arasında yer aldığını söyledi.

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. mrhb lar, ben almanya frankfurt da yasiyorum, mermer bayiligi almak istiyorum sartlar ve kosullari nelerdir , sayet varsa bayilik düsünceniz sizinle tanismak ve ticaret hakkinda bilgi edinmek istiyorum, tsk ler
    cvb verirseniz memnun olurum,,

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*