Anasayfa / Genel / Ortak Arayanlar ve Ortak Arayan işletmeler

Ortak Arayanlar ve Ortak Arayan işletmeler

EBIC-Ege, Türk girişimcilere yurtdışında ticari işbirlikleri, teknoloji transferi, ortak yatırım ve AB fonlarına ulaşım gibi konularda hizmet veriyor. EBIC-Ege Müdürü Dr. Serdal Temel, “EBIC-Ege olarak sadece teknoloji ithal edenlere değil aynı zamanda Ar-Ge yoluyla teknoloji üreten ve ihraç eden KOBI’lere de yardımcı oluyoruz” diyor.

Ortak Arayan işletmeler

Yalıtım için polyester-fiber malzeme
Israilli bir KOBİ, ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyan tüm endüstriler için polyester bazlı fiber alaşımlar geliştirmiş. Çevre dostu bu malzemelerin piyasadaki mevcutlarla karşılaştırıldığında çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, yüksek ateşe dayanıklı ve düşük maliyetli. Israilli firma, söz konusu malzemeleri Türkiye pazarına sunabilecek partner arayışında.
Referans numarası: 11 İL 80ER 3NNJ

Enerji yönetimi için yenilikçi yazılım
Almanya’da faaliyet gösteren bir firma, enerji kullanımının Online takibi, yönetimi ve denetimi için yenilikçi bir yazılım geliştirmiş. Söz konusu yazılım sayesinde enerji tüketiminin nasıl azaltılacağı, etkinliğinin nasıl artırılacağı gibi konularda bilgi elde ediliyor. Alman firma, söz konusu yazılımı kullanmak isteyen şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 OE 1695 3020

Teknoloji tabanlı ürün tasarımı
lskoçya’da faaliyet gösteren bir firma, tüketici ürünleri, medikal aletler ve bilimsel cihazlar alanlarında uzmanlaşmış. Iskoç firma, bu alanlardaki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili deneyim ve yeteneğini başka şirketlerle paylaşmak istiyor. Bu doğrultuda teknik destekli ticari anlaşmalar yapılacak.
Referans numarası: 12 GB 46P4 301D

Güneş panelinde maliyet düşüren teknoloji
Alman bir KOBİ, güneş enerjisi kollektörleri için dokulu yüzeylere bile kaplamaya imkan sağlayan yüksek selektifli bir kaplama geliştirmiş. Bu teknolojinin düşük maliyetli ve düşük enerji ! tüketimi gibi avantajlı yönleri var. Söz konusu teknoloji, güneş panele li üretiminde kullanılmaya uygun. Alman firma, Türkiye’de benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 DE 0855 3NH9

Hızlı prototiplendirme teknolojisi
Macaristan’da faaliyet gösteren bir şirket, endüstriyel ürün tasarımı ve üretimi konusunda yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. 3D (üç boyutlu) bilgisayar destekli tasarıma dayalı bu teknoloji, hızlı prototiplendirme, hızlı şekillendirme, hızlı imalat, tersine mühendislik ve 3D tarama gibi özelliklere sahip.
Referans numarası: 11 HU 50S2 3KIQ

Düşük maliyetli güneş paneli
İtalya’da faaliyet gösteren bir şirket, piyasadakilere göre maliyeti 15 kat daha az olan yeni bir güneş panel sistemi geliştirmiş. Bu yenilikçi güneş panelinin kurulumu çok kolay. Binaların sıcak su ihtiyacının yanı sıra daire ısıtmasında da kullanılabiliyor. İtalyan şirket, lisans anlaşması yapabileceği Türk firmalar arıyor.
Referans numarası: 10 İT 52T2 3GCN

Yeni bir hammadde üretim tekniği
Bir İspanyol şirketi, enjeksiyon kalıplama teknolojisinde yeni bir uygulama geliştirmiş. Bu yeni teknik sayesinde, üretim aşamasındaki ara basamaklar azaltılıyor.
Bu sayede hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlanıyor. İspanyol şirket, ticari işbirlikleri yaparak, üretim ve patent konularında ortaklık kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 ES 28F8 3G4Y

Demir talaşındaki bakırı azaltıyor
HollandalI bir şirket, demir talaşı içerisinde bulunan bakırı yüzde 90 oranında ayrıştıran ve geri dönüşümünü sağlayan bir teknoloji geliştirmiş. Söz konusu teknolojiyle demir talaşı içinde önemli miktarda bulunan değerli bakırı ayrıştırmak mümkün. HollandalI şirket, bu yenilikçi teknolojiyi kullanmak isteyen firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 10 NL 60AH 3GE7

Gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu
Mikrobiyal koruma alanında faaliyet gösteren DanimarkalI bir firma, gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu çözümler geliştirmiş. DanimarkalIlar, gıda işleme endüstrinde faaliyet gösteren şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 OK 20B7 302N

Düşük karbon avantajıyla buz üretimi
İngiltere’de bir üniversitede, buz üretimi konusunda yeni bir teknoloji geliştirilmiş. Bu yenilikçi teknoloji, klasik yöntemlere göre yüzde 30 enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca daha güvenilir ve etkin bir şekilde buz kalıpları üretmeye olanak sağlıyor. Üniversite, söz konusu teknolojiyi kullanmak isteyen şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 GB 77dz 3GJM

Seradaki virüsleri yok ediyor
Ispanya’da bulunan bir araştırma merkezi, sera ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinde zararlı virüslerin belirlenmesinde hızlı, etkin ve ucuz bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem sayesinde virüslerin üremesi engellenerek, hastalığa yol açmadan bertaraf edilmesi sağlanıyor. Böylece büyük maddi kayıplardan kurtulunabiliyor. Araştırma merkezi, Türkiye’de ticari işbirliği yapabileceği firmalar arıyor.
Referans numarası: 10 ES 23C6 3GDM

Yenilikçi stent
İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirket, kendiliğinden genişleye-bilen ve kıvrılmayan stent geliştirmiş. Patenti alınan bu yeni ürün için Türkiye’de distribütör aranıyor.
Referans numarası: 09 GB 4303 2S5R

inovatif çevresel izleme
İtalya’da faaliyet gösteren bir şirket, inovatif altyapısal ve çevresel izleme hizmeti sunuyor. Sistem interferometrik radar sensörleri esaslı uydu ve yeri bütünleştiren yenilikçi özelliğe sahip. Hiçbir donanım veya yazılım edinmeye gerek yok. İzleme hareketi, özel gereksinimleri eşleştirmek içiıı tasarlanmış ve uyarlanmış. Sistem yerel yönetimler, sivil savunma daireleri, altyapılarla sorumlu olan firmalar ve hizmet sağlayıcıları tarafından kullanılabilir.
Referans numarası: 12 İT 53U1300F

Hırsızların açamadığı kapı kilidi
Romanyalı bir mucit kızaklı kayan kapılar, katlanan kapılar ve ikiz kapılar için kullanılan hırsızlığı önleyici kilit geliştirmiş. Kapının el tutma yeri kesinlikle kesileıııiyor ve tahrip edilemiyor. Mucit teknik işbirliği, lisans anlaşması ya da diğer ticari sözleşmeler ile ilgileniyor.
Referans numarası: 11 RO 75DV 3NJR

Güneş enerjisi sistemleri
Güneş enerjisi sistemleri kuran PolonyalI bir şirket, Türkiye’de benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla işbirliği yapmak istiyor. PolonyalI şirket, aynı zamanda büyük termal sistemlerdeki ısı pompası montajı ve kurulumu konularında tecrübe sahibi.
Referans numarası: 10 PL 64BD 3GH4

Ekolojik su arıtma için yeni yöntem
Bir Fransız şirketi, su arıtılması için basit ekolojik yenilikçi bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem mevcut su minerallerini koruyor.
Sudaki ağır metal, virüs, kolera gibi zararlı maddeleri süzüp çıkarabiliyor. Fransız şirketi, teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 38n0 3MY2

Endüstriyel ve tıbbi makineler
Ispanya’da endüstriyel ve tıbbi makineler üreten bir şirket, ürünlerinin Türkiye’de satış ve dağıtımını yapabilecek firmalar arıyor. Referans numarası: 20100226016

Orijinal plaj havlusu için distribütör
Mısır’da oteller için her çeşit plaj havlusu üreten bir şirket, ürünlerini Türkiye’de pazarlayabilecek firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 20100224024

Ortopedik ürünler için distribütörlük
1996’dan bu yana Yunanistan’da ortopedik ve anatomik ürünler üreten bir firma, Türkiye’de işbirliği yapabileceği ortaklar arıyor. Türkiye’de distribütörlük vermeyi düşünen Yunanlı firma, ortaklık tekliflerine de açık. ISO 13485:2003 belgesine sahip firmanın belli başlı ürünleri şöyle sıralanıyor: Eklem ve vücut destek ürünleri, yastık, yatak, meaikal çorap…
Referans numarası: 20110322038

Çimentocular için alternatif yakıt uygulaması
Bir Alman şirketi, yerel atıklarla diğer atık türlerinin alternatif yakıtlara dönüştürülmesi için yeni konseptler geliştirmiş. Söz konusu uygulamaların özellikle çimento endüstrisi için uygun olduğu belirtiliyor. Alman firma, teknik işbirliği ve ticari anlaşmalar yapmak üzere endüstriyel şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 11 DE 0855 3KTM

Prototip üretimini hızlandırıyor
Slovenyalı bir şirket, geliştirdiği yeni bir teknolojiyle hızlı prototip üretmeyi başarmış. Bu yeni teknolojide lazer sinterle-me sistemi kullanılıyor.
Slovenyalı şirket, teknik ve ticari işbirliği yapabileceği firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 SI 68C0 3GH3

Çevre dostu alüminyum alaşım
Ispanya’da havacılık ve denizcilik sektörleri için Ar-Ge projeleri geliştiren ve kalite kontrol alanında faaliyet gösteren bir firma, çevre dostu alüminyum alaşımlarının geliştirilmesi projesine katılmak isteyebilecek, bu konuda zengin tecrübesi bulunan firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 10 ES 27F4 3J4K

Geri dönüşüm için yenilikçi yöntem
Bir Fransız şirketi, karışık metal atıkların içindeki paslanmaz çelikleri ayırmayı sağlayan yeni bir yöntem geliştirmiş. Sektör temsilcileri söz konusu yöntemi büyük bir yenilik olarak değerlendiriyor. Fransız şirket, bu yeni yöntemi kullanmak isteyen ve metal geri dönüşüm işleriyle uğraşan firmalarla teknik destekli ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 37M3 3N4D

Fonksiyonel ısı değiştiriciler
Polonya’da ısıtma teknolojileri için yüksek kalitede ekipman tasarlayan ve üreten bir firma fonksiyonel, iç tank ilaveli ısı değiştiricisi geliştirmiş. Bu teknoloji müstakil evlerde, çamaşırhanelerde, araba yıkamacılarda kullanılabiliyor. Teknolojinin yüzde 30’a kadar yakıt tasarrufu sağladığı belirtiliyor.
Referans numarası: 11PL 63AX 3NLF

Gıda imalatında performans artıran metot
PolonyalI bir gıda firması, gıda sektöründe kullanılmak üzere makine parçaları ve bileşenleriyle ilgili modern metotlar öneriyor. Firma tarafından önerilen bu teknoloji, çok sert parçalar için de kullanılabiliyor. Polonyalı firma teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 PL 63AY 3MP5

Yiyeceklerde alerji taraması
Gıda güvenliği konusunda faaliyet gösteren bir İspanyol biyoteknoloji şirketi, bu alanda yeni teknoloji ve yöntemler geliştirmiş. Şirket benzer alanda faaliyet gösteren firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 09 ES 28G13CW9

Denizanasından koruyan krem
İsrail’de faaliyet gösteren bir şirket, çift korumalı yeni bir krem geliştirdi. Bu krem, insanları hem güneşin zararlı ışınlarından hem de denizanası yanığından koruyor. İsrailli şirket söz konusu ürün için ilaç ya da kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firmalara distribütörlük verecek.
Referans numarası: IL08 022

Gelişmiş zaman aralığı ölçüm teknolojisi
Letonya’da bulunan bir araştırma enstitüsü, oldukça gelişmiş bir zaman ölçüm teknolojisi geliştirmiş. Uygun maliyeti, yüksek hassasiyeti ve ölçümlerin hızlılığı bu teknolojinin avantajları arasında sayılıyor. Geliştirilen teknoloji, küçük zaman aralıklarını tam olarak ölçmenin önemli olduğu iş alanlarında kullanılacak.
Referans numarası: 11LV 58AD 3NQX

Görme engellilere özel ürünler
Görme engelli insanlar için yardımcı gereçleri üreten İsveçli bir şirket, Türkiye’de distribütör arıyor. Bu gereçler her yaştaki bireyin kullanımına uygun. İsveçli şirketin ürünleri bu alandaki en son teknolojiyle tasarlanarak üretilmiş. Söz konusu gereçler, kullanıcılara kullanım kolaylığının yanı sıra engellerini en alt düzeyde hissetmelerini sağlıyor.

Tasarruflu pnömatik çekiç
Avusturya’da faaliyet gösteren bir mühendislik şirketi, operatörlere çok az vibrasyon şiddeti uygulayan pnömatik bir çekiç geliştirdi. Bu çekiç uluslararası üne sahip bir endüstriyel tasarımcı tarafından tasarlanmış. Vibrasyon şiddetinin azalması, uzun vadede insan sağlığını tehdit edebilecek bazı sakıncaları da gideriyor.

Zeytinyağı için çok hızlı analiz yöntemi
Portekiz’de faaliyet gösteren bir şirket; zeytin, zeytinyağı ve zeytin nektarının analizi için yeni bir yöntem geliştirdi. Bu yeni yöntem sayesinde kimyasal parametreler, reaktiflere ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde analiz edilebiliyor. Ayrıca büyük miktarlardaki zeytin, zeytinyağı ve zeytin nektarı örneklerini çok kısa sürede analiz edilebiliyor. Portekizli şirket, teknik destekli ticari anlaşmalar yapacak.
Referans numarası: 08 PT 65BN 0J66

Ekolojik tahta ev
Fransa’da bir firma, tahtadan ekolojik evler geliştirip patentini almış. Söz konusu evler, doğa izleme, alternatif yaşam yeri, turizm ve kreş gibi farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Doğayla kolayca entegre edilebilen esnek bir mimariye sahip.
Fransızlar, bu çevre dostu ekolojik evlerin Türkiye’de de satışını yapabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 37M3 3KSC

Engellilere özel tatil
Engelli bireyler için tur operasyonları ve gezileri organize eden bir Alman şirketi, servislerini daha geniş kitlelere sunmak istiyor. Bu doğrultuda, gezilere katılmayı düşünen engelli bireylere ulaşabilecek firmalar ya da organizasyonlar aranıyor. Alman şirket, engelli bireyler için dünyanın pek çok noktasına turlar düzenliyor. Tur boyunca katılımcılara, ihtiyaçları doğrultusunda bireysel hizmet ve danışmanlık sunuluyor.

Kırışıklık önleyici yeni bir krem
Kozmetik alanında faaliyet gösteren İsveçli bir şirket, geliştirdiği yeni ürünler için Türkiye’de distribütörlük verecek. Özellikle cilt bakım ürünlerinde uzmanlaşan şirket, kırışıklık önleyici yeni bir krem geliştirmiş. Söz konusu krem, dünyada ilk kez denenen yeni bir yöntemle üretilmiş. Bu kremin formülasyonu patentle koruma alında tutuluyor.

Gıda sektörü için koruyucu kıyafetler
İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirket, gıda sektöründe kullanılmak amacıyla düşük sıcaklıklarda giyilebilen koruyucu kıyafet ve ayakkabılar üretiyor. Kendi pazarında lider konumda olan bu şirket şimdi de ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İngiliz şirket, bu doğrultuda distribütörlük anlaşması yapabileceği firmalar arıyor. İngiliz şirketin yetkilileri, yüksek kalitede ve uygun fiyatlı ürünler tedarik edebileceklerini söylüyorlar.
Referans numarası: 20110407020

Ambalaj sanayi için yeni teknikler
Ambalaj sanayisi için tasarım ve yeni teknolojiler geliştiren bir Fransız şirketi, deneyim ve teknik bilgi sunuyor. Şirket, ambalaj sanayisi için sızdırmaziık sistemleri, asepsi (mikropsuzluk), titreşim azaltma alanlarında yeni teknolojilere sahip. Ayrıca şirketin, hacimsel dozajla-ma, lastik birleştirme ve metal ürünleri için tıpa ve piston deneyimi var.
Referans numarası: 11FR 38n0 3M03

Pil şarjına uygun mikro rüzgar türbini
Rüzgar türbinleri üreten bir İngiliz teknoloji şirketi, yatay düzeyde çalışabilen bir mikro rüzgar türbini geliştirmiş. Söz konusu türbinler, İngiltere ve birçok Avrupa ülkesinde denizcilik, uydu istasyonları ya da devlet dairelerinde pil şarj etme amacıyla kullanılıyor. İngiliz şirket, ticari işbirlikleri ve taşeronluk yapabilecek firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 20110414033

Daha az su ve kimyasal kullanan santrifüj
lskoçya’da faaliyet gösteren bir şirket, başta kimya, ilaç, petrol ve gıda olmak üzere akla gelebilecek tüm endüstrilerde kullanılacak yeni bir santrifüj geliştirdi. Söz konusu teknoloji, yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Örneğin, söz konusu santrifüj pompaya gereksinim duymadan sürekli işleme bağlanabiliyor. Bu sayede daha iyi bir işlem kontrolü imkanı yaratılıyor. Ayrıca sürekli ya da seri işlemlerde verimlilik artışı sağlanıyor. Bu işlemlerin sonucunda da ürün kalitesi artıyor.

Sporcular için doğal makyaj malzemeleri
Yenilikçi makyaj malzemeleri ve doğal kozmetik ürünleri geliştiren bir Fransız şirketi, ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Fransız şirketin özellikle spor etkinliklerinde kullanılabilecek makyaj malzemeleri ilgi görüyor.
Çocuk etkinliklerinde yüz boyamak için kullanılacak makyaj malzemeleri, renkli ya da doğal duş jelleri, şampuan ve sabun gibi ürünleri de var. Fransızlar, Türkiye’de distribütör arıyor.
Referans numarası: 20110414008

Gerçek zamanlı sıcaklık takip sistemi
Portekiz’de faaliyet gösteren bir şirket, web tabanlı, gerçek zamanlı sıcaklık izleme ve raporlama sistemi geliştirdi. Firma, gıda işleme endüstrisi, gıda lojistiği, restoran ya da sıcaklık izlemeye ihtiyaç duyabilecek diğer endüstrilerde faaliyet gösteren şirket veya laboratuarlarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 08 PT 65BN 0J5Q

Endüstriyel proses verimini artıran yazılım
Bilgisayar destekli problem çözme konusunda deneyimli bir Alman firması, endüstriyel proseslerin verimliliğini yüzde 5 civarında artıran bir yazılım geliştirdi. Alman firma, söz konusu yeni yazılımı Türkiye pazarına sunabilecek ve dağıtımını üstlenecek ticari ortaklar arıyor.
Referans numarası: 20090319027

Kaza anında ‘imdat’ çağrısı yapan cihaz
Slovakya’da yenilikçi çözümleri üreten bir firma, kaza ya da standart dışı koşullar oluştuğunda acil yardım çağrısı yapan yeni bir cihaz geliştirmiş. Araca monte edilen bu cihaz, olağandışı durumlarda acil yardım servislerine hızlıca bağlanıyor. Cihaz, başka özelliklere de sahip. Örneğin, kaza nedenlerini daha iyi belirlemeye yardımcı oluyor. Araçların kaza öncesi ve sonrası performansını ölçebiliyor.
Referans numarası: 10 SK 69CX 3JRP

Engelli ve yaşlılara özel duş kabini
Almanya’da faaliyet gösteren bir şirket, engelli ve yaşlıların banyolarda yaşadığı zorluklardan yola çıkarak yeni bir duş kabini tasarlamış. Söz konusu duş kabininin sıradan kabinlere göre çok önemli avantajları var. Örneğin, otomatik kontrol düzeneğiyle sabunlu ya da sabunsuz duş alma imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra masaj, kurutma, dezenfeksiyon gibi modları bulunuyor. Bu yeni duş kabininin konut, hastane ve yaşlı bakım evlerinde kullanım imkanı var. Alman şirket, bu özel duş kabinleri için distribütör arıyor.
Referans numarası: 09 DE 1067 3D8C

Yenilikçi otopark yönetim sistemi
Almanya’da profesyonel otopark yönetim sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket, yenilikçi sistemlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor.
Referans numarası: 20120118025

Yangın söndürmede yeni teknoloji
Bir İtalyan şirketi, havaalanları ve helikopter iniş sahaları için yeni bir yangınla mücadele teknolojisi geliştirdi. Titreşimli ve düşük genleşmeli yangın musluk ağızları esasına dayanan teknolojinin başka kullanım alanları da var. Örneğin çevre koruma, kültürel muhafaza ve endüstriyel güvenlik gibi…
Referans numarası: 08 İT LAAP 0K18

80 metre derinliğe inebilen kamera
İsveç’ten bir firma, uzaktan kumandalı denizaltı görüntüleme sistemi geliştirdi. Bu yenilikçi sistemin denizcilik sektöründe güvenlik ve emniyet çözümlerine yönelik uygulama alanları var. Söz konusu sistemle yüzeyden 80 metre derinlikte bile görüntü alınabiliyor. Yurtdışı pazarlara açılmayı hedefleyen şirket, bu doğrultuda ortak yatırım anlaşmaları ya da özel uygulamalara dönük satış ve pazarlama anlaşmaları yapabileceği partner arayışında.
Referans numarası: 08 SE WSIV 0K73

Hassas ciltler için organik banyo keçesi
İsrail’den köklü bir şirket el yapımı, farklı renklerde ve şekillerde ipeksi dokunuşa sahip ekolojik banyo keçeleri üretiyor. Firmanın elindeki teknolojiyle bu keçeleri püsküllü ya da jakarlı dokuma üretim metotlarıyla üretmek mümkün. İsrailli firma, ürünlerini Türkiye’de pazarlayabilecek şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 08 İL 80ER 2S0X

Otel odaları için yenilikçi kontrol sistemi
Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Yunanlı bir şirket, otel odalarının kontrolü için yeni bir teknoloji geliştirmiş. Otel yönetim sistemine entegre edilen bu teknolojinin maliyeti oldukça düşük.
Referans numarası: 12 GR 49013NYN

Kaldırımlardan enerji üretecek
Portekizli bir firma, insanların ve taşıtların hareketinden sağlanan kinetik enerjiyi elektromanyetik teknoloji kullanarak elektrik enerjisine dönüştüren yeni bir sistem geliştirmiş. Portekizli firma, örneğin kaldırımlardaki yayaların ya da caddelerdeki taşıtların yüzeydeki hareketlerini kullanarak elektrik enerjisi yaratan bir teknoloji öneriyor.
Referans numarası: 11 PT 65BN 3MS2

Turistlere elektronik seyahat rehberi
Bir Macar şirketi otel, seyahat acenteleri ya da turizmle ilgilenen diğer firmaların müşterilerine sunulabileceği “elektronik turist rehberi” geliştirdi. Küçük ve hafif olan bu cihaz rahatlıkla taşınabiliyor. Gidilen rota üzerindeki önemli yerleri tüm * özellikleriyle anlatabilen cihaza, şehir detayları ve tarihi mekanlarla ilgili yüzlerce bilgi yüklenebiliyor.
Referans numarası: EBIC 368

Bugüne kadar 4.009 firmayla birebir görüşen Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi, bunlardan 629’unun Avrupa’da ortak aramasını sağladı. 89 işbirliği anlaşmasına aracılık yapan merkezin kapıları tüm KOBl’Iere açık. EBIC-Ege’ye 0232 34344 00 telefon numarasından ve ebicege.org.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ersan Çıplak – Para Dergisi

Hakkında iskurun

11 yorum

 1. SERDAR SECKIN

  20 YILDIR FRANSADA YASIYORUM FRANSIZCAM COK IYI TURKIYEDE FRANSA ALAKLI IS YAPAN FIRMALARLA CALISMAK ISTIYORUM IS MALZEMELERI ALIM SATIM GIBI KOMISYONU MU ALIRIM :))) HERKESE BOL KAZANCLAR

 2. SERDAR SECKIN

  20 YILDIR FRANSADA YASIYORUM FRANSIZCAM COK IYI FRANSADAN IKINCI EL IS MALZEMELERI ALAN FIRMALARA YARDIMCI OLABILIRIM TABIKI KOMISYONUMU ALIRIM :) VEDE FRANSADA KI SIRKETLERLE SIZIN ICIN KONTAK KURABILIRIM. HERKESE HAYIRLI KAZANCLAR.

 3. 12 GB 46P4 301D referans nolu ilanla ilgili bilgi verir misinisiniz ?

 4. 2005 yılından bu yana üretimini yaptığımız matbaa makineleri ( flekso ) işimi kapasiteyi arttırmak amacıyla ortak arıyorum. Ortaklık tamamen yasal zeminde oluşturulacaktır.Üretim yeri İstanbul’dur. Üretimini yaptığımız makineler ileri teknoloji içeren ve talep gören makinelerdir.
  ( Halen mevcut siparişimiz de vardır ) İhraç potansiyeli de mevcuttur. Eşit katkıya eşit pay şeklinde ortaklık olacaktır.Ortak olacak kişinin de fiilen yer alması tercih sebebidir. Sipariş üzerine çalışılan bir sektör olduğundan üretim riskleri minimum olmaktadır. Benim bu iş için katkım 200,000 € olacaktır . İlgilenenlere detaylı bilgiyi sağlayabilirim. Herkese bol şans ve kazançlar dilerim.
  Saygılarımla;

 5. ben 33 yıl esnaflık mütahitlik yaptım yüksek okul mezunuyum iş ve üretim yapacak proje arıyorum tlf um 05072390412

 6. Referans numarası: 10 İT 52T2 3GCN-eferans numarası: 10 PL 64BD 3GH4 -eferans numarası: 11FR 38n0 3M03-ilgili ürün ve kurumlarla temasa geçmek istiyorum.Saygılarımla.

 7. SERDAR KARABAYIR

  4000M2 DEPO SHOWROOM VE OFİS KATLARI MEVCUT TABELA DEĞERİ ÇOK YÜKSEK . 10 YILLIK İŞLETME TECRÜBEM VAR TÜRKİYE PAZARINA UYGUN ÜRÜNLERİ OLAN FİRMALARLA ORTAKLIK DÜŞÜNÜYORUM.

 8. EMRULLAH CELIK

  11PT653N3MS2 NUMARALI İLANIN İCERİGİNİ OGRENMEK İSTİYORUM…0541 321 46 43

 9. 10SK69CX3JRP NUMARALI İLAN İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORUM…

 10. SERDAR KARABAYIR

  30İL 80ER 3NNJ NUMARALI İLANLA İLGİLENİYORUM BİLGİLENDİRİLİRSENİZ SEVİNİRİM. 533 356 75 95

 11. kendi işimi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*