Anasayfa / Genel / Özcanlar Köfte Çorlu’da açılıyor

Özcanlar Köfte Çorlu’da açılıyor

Tekirdağ’ın sembol köftecisi Özcanlar Köfte, 7. şubesini Çorlu’da açacak. İsmail ve Arif Özcan kardeşler tarafından 1953 yılında küçük bir lokanta olarak kurulan Özcanlar Köfte, yeni şube için hazırlıklarını sürdürüyor. Kalite anlayışından taviz vermeden her geçen gün büyüyen Özcanlar Köfte’nin Tekirdağ’ın en güvenilir markası haline geldiğini belirten Özcanlar Köfte Genel Müdürü Mestan Özcan, aile olarak 60 yıldan beri köftecilikle uğraştıklarını, çocukluğunun ızgara tezgahının altında geçtiğini ve köfteyi işin mutfağında öğrendiğini söyledi. Özcanlar Köfte için itibar sahibi olmanın para kazanmaktan önce geldiğini ifade eden Özcan, yıllarca bunun için çalıştıklarını söyledi.

Özcan, 1997’de işin hammaddesi olan ete yatırım yaparak kendi besi çiftliklerini kurduklarını belirterek, “Çiftlikte yetiştirilen hayvanlarımız yüzde 100 yerli besi danadır. Hayvanlarımızın yediği yemleri de kendimiz yetiştiriyoruz.Yani hayvanlarımızın yediği yemden ete, etten yaptığımız köfteye kadar tüm süreç kontrolümüz altında. Firmamız için civarda besicilik yapan pek çok aile var. Ayrıca bir üzüm suyu fabrikası açarak Özcanlar kalitesini ve adını sürdürmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Çorlu’da açılacak yeni şubelerinin Trakya için büyük yatırım olacağını vurgulayan Özcan, “Burada yaklaşık 80 kişiye istihdam sağlayacağız. Bu şubemiz de tıpkı diğer şubelerimiz gibi pek çok kişinin uğrak yeri olacak. İnsanlar bizim yeni açılan şubelerimize ilk kez gittiklerinde sanki şubemiz yıllardır orada hizmet veriyormuş hissine kapılıyor. Onları kendi evlerinde gibi hissettirmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

3T Kuralı: Teşvik, Telkin, Tehdit

Özcan, işe alacakları her personeli özenle seçerek eğitim verdiklerini, çalışanları işlerini iyi yapmaları konusunda teşvik, hatalarını gördüklerinde de telkin ettiklerini, son çare olarak da uyarı anlamında tehdit yöntemini kullandıklarını anlattı.

Özcanlar Köfte’den franchise olanağı

Bazı şubelerini Franchise yoluyla açmayı planladıklarına da değinen Mestan Özcan, “Bizim belirlediğimiz kriterlere uyan ve Özcanlar adını layığıyla sürdürebileceklere isim hakkı bedelimiz ödenmkoşuluyla franchise imkanı sağlıyoruz. Özcanlar Köfte olarak çeşitli konseptlerimiz var. Klasik restoranlarımızın yanı sıra mola yerlerindeki lokantalar ve çarşı içinde şık dükkanlar konseptimizin içinde yer alıyor” dedi.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*