Anasayfa / BAYİLİKLER / Pastane açmak istermisiniz

Pastane açmak istermisiniz

Pastane açmak

Pastane açmak

Pastane açmak istermisiniz

Ege Bölgesi’nin ünlü pastane zinciri Karya, franchising sistemiyle Türkiye genelinde 120 yeni şube açacak. 7 farklı konseptteki isim ortaklığı için yatırım tutarı 20 bin dolardan başlıyor. Denizli merkezli Bereket Eneıji bünyesinde faaliyet gösteren pastane zinciri Kayra, bu yıldan itibaren franchise vermeye hazırlanıyor. Halen Denizli, Aydın, Muğla ve Balıkesir’de 25 şubesi bulunan şirket, bu yıl 20 yeni şube açacak. Önümüzdeki 5 yılda ise şube sayısının 150’yi bulması hedefleniyor.

Karya şubelerinde pastadan çikolataya, kurabiyeden ekmeğe çok çeşitli ürünler satılıyor. Karya Bölge Sorumlusu Yalçın Uzar, “Pastanelerimizde satışa sunduğumuz ürünlerin büyük bir bölümünü Denizli’deki imalathanemizde üretiyoruz. Tost, hamburger ekmeği, spesiyal ekmek, kek, dondurulmuş pasta ve kurabiye gibi çeşitleri ise şubelerde üretiliyor” diyor.

Karya, 7 farklı konseptte pasta’ ne açacak.

Bunlar small butik, corner shop, pastane-fırm, butik pastane, AVM (alışveriş merkezi), butik-kafe ve area franchise şeklinde sıralanıyor. Yalçın Uzar, ev hanımlarından işadamlarına kadar geniş bir yelpazedeki girişimcilere uygun modeller oluşturduklarını söylüyor.

Pastane açmak için gerekenler

Karya small butik, ana caddelerin yanı sıra mahalle içlerindeki uygun köşelerde açılacak. Bu tür şubelerde ekmek çeşitleri ve ev tipi ürünler ağırlıkta olacak. Ayrıca börek ve pizza satışı yapılacak. Mağazanın büyüklüğü 25 ila 40 metrekare arasında olabiliyor. Yatırım tutarı ise 30-40 bin dolar arasında değişiyor.

Karya corner shop’lar süpermarket, hastane, üniversite, benzin istasyonları, tren garları ve otobüs terminallerinde açılacak. Mağazaların büyüklüğü 10-100 metrekare arasında değişiyor. Yatırım tutarı ise 20 bin dolar.

Pastane-fırm konseptinde standart ürünlerin yanı sıra 50’ye yakın ekmek çeşidi olacak. Mağazanın büyüklüğü lokasyona göre 400 metrekareye kadar çıkabilecek. Yatırım tutarı ise metrekare başına 750 dolar olarak belirlenmiş.

Butik pastane konsepti için küçük bir ka-fe yer alacak. Burada klasik Karya ürünlerinin satışının yanı sıra kahvaltı servisi olacak. Ayrıca kahve çeşitleri bulunacak. Bu tür mağazaların büyüklüğü 60-120 metrekare aralığında olacak. Yatırım tutan ise metrekare başına 750 ile 850 dolar arasında değişiyor.

Karya AVM ise son derece modern ve şık bir konsepte sahip olacak. Mağaza büyüklüğü 20, 60 veya 100 metrekare olacak. Yatırım tutarı metrekare başma 750 dolar olarak belirlenmiş.

Karya butik-kafe konseptinde mekan 150 ile 200 metrekare arasında değişiyor. Bu tarz şubelerde yemek servisi de var. Yatırım tutarı ise metrekare başına 750 ile 850 dolar arasında değişiyor.

Karya area modelinde ise ilgili bölgedeki alt franchise haklan yatırımcıya veriliyor. Yani kendi bölgenizde Karya markasıyla şube açma hakkınız oluyor. Bu modelin yatırım tutarı bölge potansiyeline göre 300 bin dolardan başlayıp 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Franchise adaylarında aranan özellikler

Gerekli yatırımı yapabilecek maddi güce sahip olmalı.

Personel yönetimi, karlılık analizi, satış teknikleri, ürün bilgisi ve muhasebe gibi konularda tecrübeli olmalı ya da bu konulardaki eğitimlere açık olmalı.

Franchise alacak kişi işinin başında durmalı.

Takım çalışması ve güçlü insan ilişkileri açısından kendine güvene sosyal yönü kuvvetli kişiler olmalı.

Ayrıntılı bilgi için telefon: 0252 455 36 77 Web: www.karyaekmek.com.tr

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. merhaba ben pastane isi ile meskul omak istiyorum sizden yardim almak isterdim.tesekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*