Anasayfa / BAYİLİKLER / Akaryakıt - Petrol / Petrol Ofisi Nasıl Açılır ve Bayilik Nasıl Alınır

Petrol Ofisi Nasıl Açılır ve Bayilik Nasıl Alınır

Petrol Ofisi Nasıl Açılır ve Petrol Ofisi Bayiliği nasıl alınır

Petrol Ofisi Hakkında : Türkiye enerji piyasasına 2006 yılında Petrol Ofisi’ne hissedar olarak giren OMV, Petrol Ofisi’ndeki hisselerini 2010 yılında %97’e yükselterek Türkiye’de konumunu güçlendirmiştir. Bu hisse alımını takiben kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan OMV Petrol Ofisi Holding, OMV Petrol Ofisi A.Ş. ve OMV Gaz ve Enerji Holding A.Ş.’nin ana hissedarıdır. Bu şirketlerin ana çalışma alanları akaryakıt ürünleri temini ve pazarlaması, enerji santrallerinin inşası ve işletilmesi, doğal gaz arama ve üretim faaliyetleri ile doğal gaz ve elektrik satışını kapsamaktadır.

Po

Po

Türkiye’deki en büyük sanayi şirketlerinden biri olan ve 1,200 çalışanıyla 70 yıllık geçmişe sahip olan OMV Petrol Ofisi A.Ş, 2.334 akaryakıt istasyonu, 10 akaryakıt terminali, 2 LPG terminali, 28 havaalanı ikmal ünitesi, 1 madeni yağ fabrikası ve 1 milyon m³’den fazla depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir. OMV Petrol Ofisi A.Ş., Türkiye’nin en kapsamlı perakende akaryakıt satış ağına sahiptir.

OMV’nin Samsun’da inşaatı sürmekte olan 870 MWe’lik güce sahip doğal gaz kombine çevrim santrali ise Türkiye’nin enerji ihtiyacının %3’ünü karşılayacak olup, 2012’de faaliyete geçmesini planlanmaktadır.

2005’ten bu yana Türkiye sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sektöründe de önemli aktörlerden biri olan şirket bu alanda da faaliyetlerini geliştirerek Türkiye enerji pazarında kaynak çeşitliliğine destek olmayı hedeflemektedir.

OMV Aktiengesellschaft, 2010 yılında gerçekleştirdiği 23.32 milyar Avro grup satışı ve 31.398 çalışanıyla Avusturya´nın en büyük halka açık sanayi şirketlerinden biridir. Arama ve Üretim alanında dengeli ve uluslararası bir portföye sahip olan OMV Group bu alanda iki ana ülkede, Romanya ve Avusturya’da faaliyet göstermektedir. OMV’nin, 2010 yılı sonu itibariyle yaklaşık 1,15 milyar varil yakıta eşdeğer petrol ve doğalgaz rezervi bulunmaktadır. OMV, 2011 yılının ikinci çeyrek sonu itibariyle günlük 290.000 milyar varil yakıta eşdeğer üretim gerçekleştirmiştir. Gas & Power (G&P) faaliyet alanında ise yine 2010 yılında yaklaşık 18 milyar metreküp gaz satışı gerçekleştirilmiştir. Rafineri ve Pazarlama alanında yıllık 22,3 milyon tonluk rafineri kapasitesine sahip olan OMV’nin 2011’in ikinci çeyreği sonunda aralarında Türkiye’nin de olduğu 13 ülkede yaklaşık 4.700 dolum istasyonu bulunmaktadır. OMV Avusturya’daki 2.000 km’lik doğal gaz boru hattı aracılığıyla yılda yaklaşık 89 milyar metreküp gaz taşımaktadır. OMV’nin gaz ticaret platformu olan Central European Gas Hub, yıllık 34 milyar metreküplük ticaret hacmiyle Kıta Avrupası’nın en önemli gaz dağıtım merkezlerinden biridir. OMV mevcut konumunu, Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi’nin %97’lık hisselerinin satın alımı ile daha da güçlendirmiştir.

Sürdürülebilirlik
OMV, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamış olmasının yanı sıra, şirketin Davranış Tüzüğü’nde belirtilen değerleri de etkin bir biçimde desteklemektedir. Özellikle sosyal ve ekonomik bakımdan hassas bölgelerde, insanlara ve çevreye karşı sorumluluk anlayışıyla faaliyet gösterilmektedir. OMV, faaliyetlerinin, ekonomik, çevresel ve toplumsal etkilerini sorumlu bir yaklaşımla ele almasını sağlayan adımlar atmaktadır. Şirket, söz konusu faaliyetleriyle ilgili raporlamalarını ‘Sürdürülebilirlik Raporu’ dâhilinde ve Küresel Raporlama İnisiyatifi Yönergeleri’ne (GRI) uygun olarak yapmaktadır.

Petrol Ofisi Bayilik Formu

Petrol Ofisi İstasyonlu Bayilik Sözleşmesi Formu

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*