Anasayfa / Genel / Pizza Dükkanı nasıl açılır

Pizza Dükkanı nasıl açılır

Pizzacı

Pizza dükkanı nasıl açılır

Pizza Dükkanı nasıl açılır

Pizza genel olarak en çok tüketilen gıda ürünlerinin başında gelir. Pizzanın bu yaygınlınğının nedeni hızlı servisi ve eşsiz tadıdır. Türkiye genelinde bir çok pizza şirketi ve pizza restoranı mevcut. Bunların günlük gelirleride cazip değerlere sahiptir. Lokantacılık ya da restorancılık işine girmek istiyorsanız Pizza işi tam size göre bir iş olabilir. Pizza işinde yatırımdan kaçınmamalısınız. Çünkü bu bir gıda işidir ve bir müşterinin olumsuzluğu size diğer bütün müşterileri de kaybettirebilir. Bu yüzden kaliteyi tutabildiğiniz kadar yüksek seviyelerde tutmanız sizin yararınıza olacaktır.
Pizza Dükkanı açmak için neler gereklidir.

Amerika birleşik devletleri nüfusunun %93′ü haftada en az bir kere pizza tüketiyor. Yabancı ülkelerde pizza sektöründen yüzlerce pizza işletim sahibi çok güzel gelirler elde ediyor. Bu iş için fikir sahibi olabileceğiniz bir çok yer mevcuttur. Diğer pizza şirketlerinin mutfağını, ücret ödeme bölümünü, pizza üretim bölümünü ve bunun gibi bir çok bölümünü işletim sahibi müsade ettiği sürece gezebilir fikir alabilirsiniz. Aynı şekilde işletme sahibi ile kuracağınız iyi bir diyalog bu sektöre dair ondan bazı püf noktaları almanıza yardımcı olacaktır.
Pizza restoranı işletme işi küçük bir iş değildir. Az yatırımla çok kazanmayı aklınızdan çıkarın. Mamüllerinizi olabildiğince taze tutmalısınız. Pizza sektöründe en çok kullanılan ürünlerden biride un’dur. Kaliteli bir un seçmek müşterilerin şirketiniz hakkındaki fikirlerini doğrudan etkileyecektir. Bu da muhtemel olarak cironuza yansayacaktır. Aynı şekilde sebzelerinide çok taze tutmalısınız.
Bunun yanında ihtiyaç duyacağınız iyi şekilde yetiştirilmiş salon ve mutfak elemanları var. Sağlam bir salon sunumu müşterin en çok dikkat ettiği unsurlardan biridir. Aynı zamanda mutfak personelinin temizliği ve işine verdiği önemde çok önemlidir.
Bu sektöre franchise olarak giriş yapmak işletme sahiplerinin en çok kullandıkları yöntemlerden birisi. Çünkü hamurlar,sebzeler, mısırlar, zeytinler, mantarlar ve benzeri pizza malzemeleri sevkiyat ile hazır gelir. Siz hiç birşey yapmadan gelen malzemeleri kullanarak pizza satışına başlayabilirsiniz. Yanlız bu kendi işleteceğiniz bir şirkete göre daha maliyetli ve geliri daha düşük olabilir.

Pizza Restoranunda gerek duyulan malzemeler;

• Buzdolabı,
• Pizza fırını
• Sağlık lisansı
• Pizza malzemeleri ve pizza eşyaları
• Servis malzemeleri(çatak, bıçak, amerikan servis)
• İçecekler

Pizza işinin iyi yanları;
• Pizza basit ve hızlı yapılabilen bir ürün bu yüzden hızlı yemek servisinizden memnun kalacak bir çok müşteri toplayabilirsiniz.
• Küçük bir kadro ile güzel gelirler elde edebilirsiniz.
• Çok tüketilen bir ürün olmasının yanı sıra bir okadar da doyurucu olduğu için çok tercih edilir.
• Bir çok menü ve kampanyalarınız sayesinde müşteri çekebilmek oldukça basittir.

Pizza işinin kötü yanları;
• Kısa sürede kar beklemek ve müşteri toplamak mümkün değildir.
• İşinde çok başaralı olan personele verilecek maaş yüksektir.

Kaynak: fikiravcısı.com

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*