Anasayfa / Genel / Poşette Sucuk Üretimi

Poşette Sucuk Üretimi

Sucuk Üretimi

İşin uzmanı elbette Kayserililer. Peki, bunca sucuk çeşidinin olduğu bir kentte sıradan bir esnaf lokantası mütevazı menüsüne taze etten yapılan ‘sucuk içi kıyma’ olarak bilinen bir spesiyaliteyi neden ilave eder? Ürün, sucuğun anavatanı Kayseri mutfağı için hiç de yabancı değil. Orada bile herkesin damağı farklı. Sucuğun çemenlisini seven de var kimyonlusunu seven de. Fermente mi yoksa fabrikasyon mu? Etin neresinden? Meraklısı tüm bunları çok iyi biliyor.

Sucuk Üretimi

Sucuk Üretimi

Her şey gelenekseli damak tadına biraz daha uydurmak için. Böylesi basit restoran ürününü neden bir Kayserili hala raflara taşımadı derseniz onu bilmek zor. Bol sarımsaklı ve kırmızıbiberli çeşitler şimdi çok tutuluyor. Halis dana eti ya da isteğe göre kuzu eti. Tercih tüketiciye kalmış. Yapılacak şey kıymayı kasaptan alıp kavurmak ve geçirimsiz poşette sunulan ‘sucuk özü’nü ocaktayken kıymaya karıştırmak.

Kısacası kasaptan görerek alınan kıyma ve bir poşet ‘sucuk içi karışım’ tüm işlemler için kâfi! Klasik sucuğun etinde yağ miktarı neydi, etin neresinden üretildiydi endişesi yok. Toz karışımları kurutacak döner tamburlu bir fırın ve otomatik dolum makinesi üretim için yeterli.

Hakkında iskurun

Bir yorum

 1. Tatil yaparak para kazanmak !

  Merhabalar, Birlikte kazandığımız iş ortaklarımızdan olmak ister misiniz? Eğer aşağıdaki soruların çoğuna cevabınız “evet” ise ve kendi işinizi kurmak için ayırabileceğiniz 750 TL – 1500 TL sermayeniz varsa bize ulaşabilirsiniz.

  Tatil yaparak para kazanmak ister misiniz?
  Sizi harekete geçirecek güçlü hayalleriniz veya nedenleriniz var mı?
  Kendi kararlarını verebilen biri misiniz?
  Öğrenmeye açık mısınız?
  Kitap okur musunuz?
  Sözüne itibar edilir biri olarak mı bilirsiniz?
  Vizyonunuz yüksek kazançlar hedefleyecek kadar geniş mi?
  Kendinizi, bu işi kurmaya adamaya hazır mısınız?
  Son olarak; Mazeretleri değil, hedefleri olan girişimciler ile çalışmak isteriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*