Anasayfa / Genel / Reklam Ajansı Kurmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

Reklam Ajansı Kurmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

reklam

Sektöre reklam işi yaparak girmek isteyenler olabilir.. İlgi çekici ve popüler bir meslek.. Fakat süreç hakkında tam da bilgi sahib olmayanlar varsa bu yazıyıa dikkatlerini vermleri gerekir. Size bu iş kurma sürecinde yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.. Başarılı olmanın şartı bir işi en doğru yoluyla en iyi şekilde yapmaktan geçiyor. Siz de reklam şirketi kurmak istiyorsanız ne şekilde en doğrusunu yapabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

1 – Ne tür bir reklam ajansı kurmak istediğinize karar verin ve sunmak istediğiniz hizmetleri listeleyin. Büyük ajanslar daha çok hizmet verirken küçük ajanslar internet, yazılı medya, radyo, televizyon, tabela ve diğer görsel reklam medyalarına odaklanırlar.

2 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek gerekli belgeleri öğrenin ve iş yeri açma ruhsatı almak için ilgili yerlere başvuruda bulunun.

3 – Bilgisayar, yazıcı, telefon, faks, mobilya ve malzemelerle ofisinizi donatın. İşlerinizi evinizden de yürütebilirsiniz ancak ev halkının gürültüsünden ve diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzak kalmanız gerekecektir. Profesyonellik adına ayrı bir telefon ve faks hattı almanız gerekir. Güvenilir ve hızlı bir internet bağlantısının olması gerektiğini unutmayın.

4 – Dijital fotoğraf makinesi, fotoğraf tarayıcısı ve grafik tasarım programlarından satın alın. Tasarım işlerinizi dışarıdan birine de yaptırabilirsiniz ancak tasarımlar için ücret ödemeniz gerekecektir.

5 – Kartvizitler, broşürler ve diğer pazarlama malzemelerinden bastırın ve ayrıca kırtasiye malzemelerinizi alın. Malzemelerinizi yakınlardaki işletmelerden almaya özen gösterin. İnternet sitesi açmak istiyorsanız domain ve hosting alın.

6 – Hizmetlerinizle ilgilenecek yerel ve bölgesel firmaların listesini çıkarın. Bu listeleri iş tablolarına veya veritabanı programlarına aktarın.

7 – Gazeteler, dergiler, televizyonlar ve diğer medya kanallarıyla temas kurarak fiyat listelerini isteyin. Bu listelerde reklam türleri ve fiyatları yer alır. Çoğunluğu reklam ajanslarına %10’luk indirim uygular.

8 – Hazırladığınız listedeki firmalar için kampanyalar hazırlayın. Hazırladığınız kampanyada doğrudan e-posta reklamlarının pazarlama malzemeleri, e-posta ve teflon görüşmeleri gibi öğelerini kullanabilirsiniz.

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*