Anasayfa / GİRİŞİMCİLİK / Rusya’da İş Kurmak Avantaj Sağlıyor

Rusya’da İş Kurmak Avantaj Sağlıyor

rusya-turu

Yüzölçümü sebebiyle dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, sahip olduğu coğrafi özellikleri nedeniye 11 farklı zaman dilimi yaşıyor ve ülkenin bir ucundan diğer bir ucuna uçakla 12 saatte varılabiliyor. Aynı zamanda Rusya 14 farklı ülkeyle de sınır komşusudur. Ülkenin sahip olduğu doğal kaynakların üretimi Sovyetler Birliğinin dağılmasından bu yana artış göstermiştir. Rusya, zengin doğalgaz ve petrol kaynaklarının yanı sıra kömür, alüminyum, bakır, demir, elmas, altın, gümüş maden kaynakları ve ormancılık ürünleri ile dünya ham madde ihracatında önde gelen ülkerden biridir.

Rusya, Dünya hammadde, enerji ve biyolojik kaynaklarının yüzde 35′ine sahip.Nikel, gümüş, volfram ve elmas rezervleri konusunda dünya birincisi. Platin ve titanyum rezervlernde dünya ikincisi. Demir cevheri, molibden ve kobalt rezervleri nde dünya üçüncüsü.  Çinko rezervlerinde  dünya dördüncüsüdür.

150 milyona yaklaşan nüfusu ve 2 trilyon doların üzerindeki milli geliriyle dünya devi olan Rusya, yatırımcılar için kaçırılmayacak fırsatlarla dolu. Rusya ile Türkiye arasında vize uygulanmaması iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlıyor. Dolayısıyla Rusya iş kurmak için mükemmel bir seçim diyebiliriz.

Girişimcilere destek veriyor

Petrol ve doğalgaz zengini Rusya, ekonomiyi çeşitlendirme stratejisi çerçevesinde yatırımcıları kendine çekmeyi hedefliyor. Serbest bölgelerde yer alacak firmalara özel destek sağlayan Rusya; inşaattan gıdaya, tarımdan hayvancılığa kadar birçok sektöre özel destekler sunuyor. Tarım ürünlerinde ihracata bağımlı olan Rusya, sera üretimi yapmak isteyen üreticilere geniş arazi desteği de sunuyor.

 

 

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*