Anasayfa / Genel / Satışta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Satışta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

images

Müşterilerinizi tanıyor musunuz? Tedarikçileriniz kimler? Hangi kanalları kullanarak satış yapıyorsunuz? Bu üç temel konu çıkış noktanızı belirliyor.. Satış yaparken veya hizmet sunarken dikkat etmeniz gereken hususlar bu üç maddenin iyi tanınması ve analizinin iyi yapılmasından geçiyor..

Ürünlerinizi kimler alıyor.. Siz hangi kitleye hitap etmektesiniz.. Bireyler, şirketler.. Hitap ettiğiniz kesimi kararlaştırdıktan sonra hizmeti doğru sunma ve kaliteyi yakalama konusunda ilerleyeceksiniz.. İçinde bulunduğunuz pazara hakim olmak herhangi bir değişim veya ilerleme safhasında, bu durumun  sizi nasıl etkileyeceğini görmenizi ve olumsuz bir koşulda önlem almanızı sağlayacaktır.

Aynı şekilde bozuk veya kalitesiz ürünlerde sunduğunuz ürünün kalitesini düşürecek, müşteri memnuniyetsizliği yaratacak unsurlardır. Müşterileriniz gözündeki imajı kabetmemek ve bu değere değer katabilmek adına tedarikçi kişi ve kurumları seçerken dikkatli olmanız gerekir.

Bulunduğunuz lokasyon önem taşıyor. Müşterinize hizmeti şirketinizde, ofisinizde mi vereceksiniz, yoksa internet üzerinden mi satış gerçekleştireceksiniz, siz mi müşteriye gideceksiniz yoksa onlar mı size gelecekler işte tüm bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde müşterinizi etkilemek ve onların arzusu niteliğinde iş yapabilmek kaçınılmaz olacaktır.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*