Anasayfa / BAYİLİKLER / Akaryakıt - Petrol / Shell bayilik şartları ve Shell bayilik başvurusu

Shell bayilik şartları ve Shell bayilik başvurusu

Shell, Türkiye pazarına 1923 yılında girdi. Cumhuriyet ile yaşıt olan şirket, 87 yıl önce akaryakıt dağıtımı ile faaliyete başladığı Türkiye pazarında gerçekleştirdiği yatırımlarla bugün ülkenin önde gelen enerji gruplarından biri.

2006 yılında yeni bir yapılanmaya giden Shell, Turcas Petrol ile gerçekleşen birleşmeyle Petrol Ürünleri ve Madeni Yağlar Perakende ve Ticari Satışlar segmentlerini % 70 Shell, % 30 Turcas Petrol ortaklığında kurulan Shell & Turcas Petrol A.Ş. çatısı altında yapılandırdı. Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin faaliyet alanında “Perakende Satışlar”, “Ticari Akaryakıtlar”, “Madeni Yağlar” ve “Rafineri ve Dağıtım” bulunmaktadır.

“LPG”,“Enerji ve Gaz”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve “Denizcilik Satışları” ise Türkiye’deki diğer Shell şirketlerinin ana faaliyet alanıdır.
shellRakamlarla Shell Türkiye

Türkiye, Shell Grubu’nun “downstream” (petrol ürünleri satış, pazarlama ve dağıtımı) segmentinde belirlediği 6 stratejik pazarından birini oluşturuyor.
Ortak girişim şirketi, 1,200’den fazla istasyondan oluşan perakende satış ağıyla, Türkiye’de hızlı bir büyüme ve parlak operasyonel sonuçlar elde etmekle kalmıyor, Shell’in dünyadaki en büyük üç istasyon ağından birini oluşturuyor.
700’den fazla çalışanı ile Shell & Turcas, Perakende Satışlar, Ticari Satışlar, Madeni Yağlar ve İkmal/Dağıtım’dan oluşan dört temel alanda faaliyet gösteriyor. Petrol Sanayi Derneği PETDER tarafından yayınlanan rapora göre Shell, 2007 ve 2008 yılı itibariyle madeni yağlar pazarının 1 numarasına yerleşmiş durumda.
Shell & Turcas’ın, Türkiye’nin ihracat gururu olan Derince’deki tesisi, Shell’in Akdeniz’deki en büyük madeni yağ ve gres üretim tesislerinden biri konumunda.
Shell & Turcas ortak girişim şirketi, gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda en başarılı şirket birleşmelerinden biri olarak kabul ediliyor. Yapılan araştırmalarda müşteri memnuniyeti, farklılaştırılmış yakıtlar ve 50 ppm dizel yakıtı kategorilerinde Shell & Turcas 1 numara olarak belirlenmiş durumda. Şirket ayrıca Capital dergisi tarafından sektöründe “en beğenilen şirket”, Dünya Gazetesi tarafından, “sektöre damgasını vuran şirket”, AC Nielsen’in yaptığı bir araştırma ile de “marka bilinirliğinde lider” olarak belirlendi.
Türkiye’ye ilk kez Taşıt Tanıma Sistemi’ni getiren Shell&Turcas, bu alanda 22,000’den fazla ticari araç müşterisiyle lider.

Shell bayilik şartları ve Shell bayilik başvurusu için adres ve telefon numarası

İstasyon yatırım başvurularınız için bize aşağıdaki e-posta adresi ve telefon numarasından ulaşabilirsiniz:

Tel: +90 212 376 00 00 – lütfen 2’yi tuşlayınız
E-posta: istasyonyatirimlari@shell.com

Karamancılar İş Merkezi Gülbahar Mah.
Salih Tozan Sok.
No:18 B Blok Esentepe
Şişli 34394

Hakkında iskurun

6 yorum

 1. ABDULLAH ÇOBAN

  DİYARBAKIR ELAZIĞ E5 KARAYOLU ÜZERİNDE ERGANİ İLÇESİNDE FALİYET VEREN YERİ KONUMU SAHASIYLA OLDUKÇA GÖRÜNÜMLÜ MERKEZİ YERDE HİZMET VERMEKTEYİZ SHEEL YETKİLİLERLE GÜRÜŞÜ
  P HİZMETİMİZİ SİZLERLE DEVAM ETMEK İSTİYORUM İLGİ GÜSTERİP MEYİL YAZARSANIZ MEMNUN KALIRIZ ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

 2. suat gündoğdu

  kayseri malatya üzerinde 13000 metrekare arazım var kayseriye 35 km uzaklıkta ve bu yol üzerinde hiç shell istasyonu yok vebence çok ıhtiyaç var shell istasyonu açmak istiyorum eger ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

 3. özcaglar petrol

  biz petrol ofisi bayiyiz fakat sözleşmem bitecek yakın zamanda ben bayimi degiştirmek istiyorum sell bayi olmak istiyorum bunun sözleşmesi ve sartlarını nasıl ögrenebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

 4. Iyi gunler soke milas yolu uzerinde 150 metre cepheli arazim var benzin istasyonu bayiligi almak isdiyorum 11000 metre kare acaba sizler icin uygun ola bilirrmi ilginizden dolayi tsk ederim

 5. hazırda bir petrolu kiralasam bayilik alabilirmiyim

 6. fikri sevindi

  iy günler erzurum sanayide bi arsamız var petrol açmak istiyoruz.kurmak için hakında bilgi almak istiyoruz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*