Anasayfa / BAYİLİKLER / Spor malzemeleri Bayiliği Adrenalin

Spor malzemeleri Bayiliği Adrenalin

spor mağazası

Adrenalin

Outdoor spor malzemelerinin lider ismi Adrenalin, girişimcilere karlı, güvenilir ve dinamik yatırım imkanı sunuyor.

Bölgenizde Adrenalin mağazası açarak yararlanacağınız avantajlar :

Hazır müşteri : Franchise Alan, Outdoor sektörünün lider ismi Adrenalin’in ülke çapında profesyonel – amatör sporcular ve doğa severlerden oluşan geniş müşteri kitlesine hizmet verme imkana sahip olur. Resmi kurum ihalelerine katılabilir, toplu satışlar ve Outdoor aktiviteleri için tırmanış duvarı ve sair hizmetlerin Bölgesel temsilcisi olur.

Deneyimli ve lider markanın ortağı olmak : Her sektörün takip ettiği bir lider vardır. Adrenalin yatırımcısı lider ve sektöre yön veren markanın taşıyıcı olmanın güvenini ve prestijini de satınalırlar.

Güvenilir Yatırım : Tek başınıza bir marka yaratmak ve tutundurmak deneyim ister, daha uzun zaman alır ve yüksek maliyetlidir. Başarı garantisi yoktur. Tanıtım gücünüz ve konularında uzman geniş bir kadronuz da yoksa rakiplerle başa çıkmak kolay değildir. Sektör lideri Adrenalin’in deneyimleri, kanıtlanmış başarısı ve uzman kadrosu yatırımınızı güvence altına alır.

Adil Paylaşım : Adrenalin franchise alanın haklarını koruyan bir Anlaşma önerir. Anlaşmanın tarafları sisteme yaptıkları katkılar oranında hak ve kazanç sahibi olurlar.

Bölge Koruma : Adrenalin, yatırım yaptığınız ve Anlaşma’da sınırları belirlenmiş bölge’de hiçbir kişi ve mağazaya ürün ve know-how desteği vermeyeceğini garanti eder.

Eğitim : İlk eğitim önemlidir; sektöre aşina olsanız bile Adrenalin’i başarıya ulaştıran satış ve işletme tekniklerini bilmek başarıyı yaklaştırır. Sürekli eğitimlerle her yeni ürün ve yöntem ile ilgili bilgilendirilirsiniz.

Denetim : Franchise sisteminde yapıcı ve hata düzeltici nitelikte yapılan denetimler sistemin ve işletmecinin başarı sigortasıdır. Adrenalin’de düzenli olarak açık ve gizli denetim denetim sistemi işlemektedir.

El Kitabı :  Adrenalin’in tecrübelerini ve işletme tekniklerini içeren, eğitim sonrasında da her an işletmecinin referans bilgi olarak başvuracağı 3 ayrı kitap teslim edilir. Operasyon El Kitabı, Yönetici El Kitabı ve Eğitim El Kitabı.

Merkez Desteği : Satış, pazarlama, ihale, ek hizmetler, mali işler gibi birçok konuda uzman personel Merkez’de istihdam edilir ve sözkonusu ekip Franchise Alan’a destek vermek için çalışır.

Reklam ve Tanıtım : Adrenalin sektörün en güçlü, etkin ve doğru mecralara reklam yapan markasıdır. Toplu tanıtımın yanısıra bölgesel tanıtımlar için de kaynak ayırır. Basın iletişimini profesyonel bir kadroyla yürütür. Franchise Alan’ın tek başına yaratamayacağı gücü ve geri dönüşü sağlar.

Tedarik Esnekliği : Adrenalin tek markaya mahkum bir zincir olmadığından, müşteri beğenileri ve ihtiyaçlarındaki değişimlere hızlı tepki verir, en hızlı satılacak ve kar sağlayacak markalarla çalışır. Marka çeşitliliği ile tek tedarikçiyle çalışma risklerini ortadan kaldırır. Her kategoriden müşteriye uygun ürünleri en uygun koşullarla tedarik eder.
YATIRIM SEÇENEKLERİ

Adrenalin’de 3 farklı yatırım seçeneği bulunuyor.

Adrenalin Shop

Tüm Outdoor Sporların malzeme, ekipman, tekstil ve ayakkabılarından oluşan geniş bir yelpazede hizmet verir. Mağazalar 80 – 400 m2 arasında, ana arterlere yakındır. 60 binden fazla üründen bölgesel olarak en uygun stok seçilir, sürekli sevkiyatla stok maliyetlerinin yatırımcıyı zorlamasının önüne geçilir.

Adrenalin Mall

Alışveriş Merkezleri’nde hizmet veren, ürünlerin AVM’nin bulunduğu bölgeye göre belirlendiği mağazalardır. Farklı büyüklüklere göre ürün çeşitliliği arttırılır.

Adrenalin Express

Ürünlerin bölgenin özelliğine bağlı olarak daha spesifik yelpazede sunulduğu, 20 – 40 m2 arası mağazalardır. Yer seçiminde yaya trafiği gibi özellikler daha önemlidir.

3 konsept için ayrıntılı yatırım bilgileri, başvuru formunun değerlendirilmesinden sonra yapılacak görüşmede iletilecektir.

Yatırımcıya fikir vermesi açısından Adrenalin franchise yatırımı ile ilgili aralık aşağıda verilmektedir. Verilen bedeller mağazanın büyüklüğüne ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bedellere Franchise giriş ücreti ve işletme yatırımı dahildir. Ürün stok düzeyine göre belirlenecek tutarda ayrıca teminat alınacaktır

Adrenalin – Express : 40.000 – 70.000 TL arası
Adrenalin – Shop : 70.000 – 100.000 TL arası
Adrenalin – Mall : 100.000 – 200.000 TL arası

Adrenalin Franchise Olma Süreci

Adrenalin Franchise Sistemi’nin bir parçası olmak isteyen adaylar Franchise Başvuru Formu’nu doldururlar.

Form online doldurulabilebileceği gibi posta veya faks ile de talep edilebilir ve doldurulup, Merkez’e gönderilir.

Başvuru Formları değerlendirilir. Uygun bulunan adaylar ön protokol yapmak ve sistemle ilgili daha geniş bilgilendirilmek üzere görüşmeye davet edilirler. Yatırımla ve sistemle ilgili bilgiler verildikten sonra ön protokol imzalanır. İyi niyet sözleşmesi olarak da kabul edilebilecek bu protokol karşılıklı sırların korunmasına yöneliktir.

Adrenising (Adrenalin Franchise Sistemi) esasları, kısa ve uzun vadeli iş planları paylaşılır. Yer seçimi ile ilgili kriterler verilir.

Yatırım yapılacak Bölge’de, Adrenising kriterlerine uygun yer arayışına başlanır. Onaylanan yer ile kira sözleşmesi yapılır.

Franchise Sözleşmesi imzalanır. Sözleşme’nin ekleri olan Operasyon El Kitabı, Yönetici Kitabı, Eğitim Kitabı, Mimari Uygulama Planı ve Eğitim Programı teslim edilir.

Mağazanın dekorasyonu, personel seçimi, açılış organizasyonu süreçlerine başlanır.

Franchise alan ve personeli ürün, satış ve mağazacılık eğitimlerine alınır. Eğitim süreci 4 haftadır.

Soft ve grand opening olmak üzere iki açılış yapılır.

ADRENALİN HAKKINDA

1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden üç dağcı arkadaş, doğada kullandıkları malzemeleri satın alabilecekleri bir mağaza hayal ettiler. İstedikleri ürünleri bulabilecekleri, yenilikçi, hırslı ama spor etiğinden de taviz vermeyen, çalışanları ürünlerle ilgili bilgili ve doğa sporlarına gönül vermiş kişilerden oluşan bir mağaza. Hatta mağazadan da öte doğa sporcuları için bir buluşma noktası hayal ettiler. Bu amaç ve istekler doğrultusunda, vücutlarında biriken fazla adrenalin ve mütevazı bir bütçeyle hayallerindeki mağaza için ilk adımı attılar.

Adrenalin, Beşiktaş çarşısındaki küçük mağaza ve sınırlı imkanlarıyla geniş bir kitleye ulaşırken belki de insanlar ilk defa malzeme satın aldıkları kişileri dağda yanı başlarında tırmanırken görüyorlardı.

1999 yılında daha fazla insanı doğa sporlarıyla tanıştırmak için Eğitim bölümünü açan Adrenalin halen bir çok üniversitenin dağcılık kulübünde ders kitabı olarak kullanılan “Yürüyüş ve Kampçılık Malzemeleri” kitabını da ücretsiz olarak dağıttı.

2000 yılında İstanbul Anadolu yakasında ikinci mağazası açıldı. 2000 yılı aynı zamanda www.adrenalin.com.tr internet sitesinin açılarak ürünler ve yeniliklerinden herkesi haberdar edebilir hale geldiği yıl oldu . Site, geniş içeriği ve yüksek ziyaretçi sayısıyla kısa bir süre içinde Türkiye’nin en büyük dağcılık, yürüyüş ve kampçılık sitesi haline geldi.

2004 yılına gelindiğinde web sitesi tamamen yenilenerek online satışa başladı.

Sektörde bir ilk olan 2007/2008 Kış Kataloğu diğer firmaların takip ettiği, internet sitelerinin kullandığı bir başvuru kaynağı oldu.

Büyümeye hızla devam eden Adrenalin önce Kadıköy’de sonra da Adana’da mağaza açtı. Adana mağazası çevredeki yakın iller olan Mersin, Kayseri, Antakya ve Gaziantep gibi illerden de müşterileri ağırlamaya başladı.

Seminer ve eğitim programları Adrenalin Outdoor Okulu çatısı altında toplayarak düzenli hale getirildi. 2008 bahar-yaz dönemi içinde yüzlerce kişi Adrenalin’le birlikte doğaya çıktı, kamp yaptı ve kaya tırmanışına başladı.

Adrenalin; kurulduğu tarihten itibaren doğa sporcularıyla omuz omuza süren yolculuğunda bir çok sporcuya ve doğa sporlarıyla ilgili farklı projeler ve yarışmalara sponsor oldu.

Takvimler 2009’u gösterirken Adrenalin birikimini ve haklı ününü girişimcilerle paylaşmaya karar verdiğini duyurdu. Yöntem yine en çağdaş olandı : Franchising…

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*