Anasayfa / Genel / Stand açmak İsteyenler Bu Yazıyı Kaçırmayın !

Stand açmak İsteyenler Bu Yazıyı Kaçırmayın !

stand

Size ülkemizde görmeye alışık olmadığımız lezzet durakları sunuyoruz. Stand açmak istiyor fakat; ne satacağınıza karar veremiyor musunuz? Veya alışılagelmiş ürünleri sunmaktan alternatifi çok olan ürünleri kazanç riski sebebiyle satıp satmamaya karar veremiyor musunuz ? İşte bakın yurtdışında standlarda hangi ürünleri satmayı tercih ediyorlar..

Stand ile yapılan işler diğer bir çok iş fikrine göre hem çok hızlı yayılıyor hemde çok satabiliyor. Stand işlerinde şimdiye kadar bardakta mısır, bardakta makarna, bardakta kestane, çikolata şelalesi, çubukta patates ve çiğ köfte gibi ürünleri gördük. Şimdi size yurt dışında çok popüler olan markaların popüler ürünlerinden ve genel anlamda dilden dile konuşulan ürünlerden esinlenerek bir liste hazırladık. İşte size Standda açabileceğiniz 10 gıda üzerine iş fikirleri.

1 – Muffin : Muffin Amerika kökenli bildiğimiz keklere benzeyen tatlı ekmeklere deniyor. Cupcake şeklinde yapılan Muffinler kağıttan bir kalıpta pişiriliyor. Muffinlerin içerisine çikolata parçaları, limon, yaban mersini, şekerleme gibi yiyeceklerde ilave edilebiliyor. Muffin konusunda internette bir çok tarif bulmanız mümkün.

2- Taco : Taco kısaca Meksika böreği anlamına gelir. Yapımında tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanılır. Ayrıca, yanında bazı garnitürler de tüketilebilir. Taco, Meksika’da Avrupalılar’ın gelişinden önce tüketilmeye başlanmıştır. Bu yemeğe “taco” adını İspanyollar vermiştir. Taco işi stand ile yapılacak türdedir. Daha fazla fikir edinmek isteyenler Taco Bell sitesinide inceleyebilir.

3- Donut : Donut için bir çörek türüde diyebiliriz. Amerikada çok sık tüketilen bu ürün tatlı ve tuzlu olarak yapılabilmektedir. Kalorisi fazla olduğu için genellikle kahvaltılarda tercih edilen bu yiyeceği yakın zamanda ülkemizde bazı noktalarda görmeniz mümkün. Tarifleri araştırdığımızda bir çok çeşidini gördüğümüz bu ürün standda yapılacak işler kategorisine girmeyi hak ediyor.

4- Waffle : Süper bir tatlı olan Waffle aslında Belçika asıllıdır. Bal peteği görünüşünde olduğu içinde wafel olarakda isimlendiriliyor. Türkiye’de meşhur waffle satan yerlerden (Waffle Art, Abbas Waffle, Waffle House, Waffle Corner) bu tatlıyı yemediyseniz özellikle yemenizi tavsiye ederiz.

5- Soft Dondurma : Yumuşak bir dondurma çeşidi olan soft dondurmanın diğer ülkelerde yaz ve kış farketmeden tüketildiği bir gerçek. Soft dondurma makinesi alarak işe başlayabileceğiniz bu iş fikrinde kullanacağınız dondurma tozları ve sütün kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Soft Dondurma makinelerinin özelliklerine dikkat etmelisiniz ucuz ve kalitesiz bir marka almamaya özen gösterin. Kar oranları yüksek olan bu iş fikrinde külahta ve bardakta satışlar yapmanız mümkün. Soslarla bir çok çeşitte ortaya çıkarabilirsiniz.

6- Çikolatalı Sufle : Un, şeker, yumurta vb. maddelerin muhallebi kıvamına gelinceye kadar çırpılıp pişirilmesiyle yapılan bir tür tatlı olan sufle’nin özellikle çikolatalısı rağbet görüyor. Ünlü markaların tatlı menülerinde bulunan bu ürün tek başına bir stand işi olmaya aday. Tadı güzel tutturan girişimcilerinde bu işten iyi paralar kazanması mümkün.

7- Profiterol : İnci Profiterol bu konuda en çok bilinen marka ama bayilik vermiyor. Sadece kendisi satmayı istiyor çünkü müdavimide çok fazla. Profiterol’un tanımı ise şu şekilde: Top şeklindeki hamurun içerisine doldurulmuş özel krema ve üstü eritilmiş çikolata ile yapılan bir tatlı. Profiterol işinde farklı tatları tatmalısınız ve satışa çıkaracağınız ürün için arge çalışmalarını biraz uzun tutmalısınız. Eğer tat iyi olursa bırakın standı yüzlerce bayilik vermeniz bile mümkün.

8- Tiramisu : Bir İtalyan tatlısı olan Tiramisu’nun Orijinal içeriği savoiardi bisküvisi, yumurta, şeker ve kakao. İlk olarak Treviso’da “Le Beccherie” restoranında pastacı Roberto Linguanotto tarafından yapıldığı söyleniyor. Bir çok tarifini bulabileceğiniz Tiramisu aynı zamanda bir çok restoranında tatlı menülerinde yer alıyor. Beni kendime getir anlamında olan Tiramisu tek başına bir stand ürünü olabilecek bir nitelikte doğru ve lezzetli bir tatla bu işten çok paralar kazanabilirsiniz.

9- Noodle : Noodle bir Çin yemeği. Bildiğiniz erişte, makarna gibi bir yemektir. Onu farklı kılan ise sunumudur. İçerisine katılan malzemeler, soslar ve sunum şekilleri ile dikkat çekmektedir. Doyurucu özelliği ile müşterilerinizin aklında yer alır. Bu konuda bayilik almak isteyenler Nu Noodle adresinden gerekli bilgileri alabilir.

10- Meyve, çikolata, Şeker Sepetleri : Hediyelik meyve sepetleri standda satılan ve kar oranı yüksek ürünlerden birisi. Kendisi uğraşmak istemeyenler için Bonnyfood meyve sepetlerini ve bayilik koşullarını incelemenizi öneririz. Her şey size hazır halde geliyor ve siz sadece satıyorsunuz. Bu linkten gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*