Anasayfa / BAYİLİKLER / Subway Bayilik – Subway Türkiye Bayilik Şartları

Subway Bayilik – Subway Türkiye Bayilik Şartları

Subway 99 ülkede 38000 den fazla şubesiyle dünyanın en büyük restorant zinciridir.Diğer rakiplerini geride bırakmasının en büyük sebebi Düşük yatırım maliyeti olması yatırıma göre karın yüksek olmasıdır.Ayrıca diğer fast food zincirlerine göre Subway in ürünlerinin sağlıklı olması ve günümüz insanının sağlıklı yeme içme kültürünün gelişmesi Subway in rakiplerinin önüne geçmesini sağlamıştır.

Subway

Subway

Subway Bayilik Şartları : İngilizce bilmek, Amerika’da veya Dubai’de 2 haftalık eğitime katılmak,
Subway Bayilik Destekleri : Eğitim,lojistik,reklam

Subway Bayilik Yatırım Miktarı:
Toplam yatırım maliyeti 150.000-200.000 TL Arasındadır .Subwayin Türkiye’de 4 ayrı bölge Temsilciliği var bunların ayrıntlı bilgilerini www.subway.com.tr den ulaşabilirsiniz.

Subway İlgili Kişi : Levent Barın-Deniz Yasemin
Telefon Numarası : (232) 3241326
E-posta : barin_l@subway.com
Web Sitesi : www.subway.com.tr

Subway Restoranlarının Tarihçesi : Fred Deluca 1965’te ABD Brideport connecticutta liseden henuz mezun olmustu. Yasitlari gibi onun da koleje gitme hayalleri vardi. Caliskan yetenekli ve guvenilir bir gencti. Saati 1.25 dolara yerel bir bilgisayar dukkaninda calisiyordu. Fakat kazandigi para egitimi icin yeterli degildi. Cesaretini kaybeden Fred eski bir aile dostu olan dr. Peter buck’tan bir takim nasihatler almaya karar verdi. İkisi de birbirini uzun yillardir taniyordu. Fred, dr. Buck’a tip fakultesine gitmek istediginden ve egitimiyle ilgili planlarindan bahsedince kendisinden odunc para vermesini bekledi ama bunun yerine dr. Buck hem kendi, hem de dunyadaki diger insanlarin hayatini degistirecek bir fikir verdi. Dr. Buck “Bence sen bir sandwich dukkani acmalisin” dedi.

Başta Fred biraz tereddüt etti ama Dr. Buck, sandwich dükkanının eğitimini nasıl finanse edeceğini açıklayınca fikir aklına yattı. O gece Fred ve Dr. Buck ilk SUBWAY® restoranını açmaya karar verdiler. Mağaza, ilk gününde öğle yemeği zamanı müşterilerle doldu taştı. O günden sonra şirket büyümeye devam etti.

Fred ve Pete, 10 yılda 32 sandwich mağazası açmayı hedefledi. 1974′ te yani ilk mağazanın açılışından 8 yıl sonra Fred ve Pete Connecticut’ta 16 mağazaya sahiplerdi . Bu onların hedefinin daha yarısıydı. Fred ve Pete şirketi büyütmekle ilgili konuşurken bir anda bayilik oluşturma fikri ortaya çıktı. Başarmaya kararlı olan Brad ve Pete, hedeflerine ulaşmada bayilik fikrinin bir anahtar olabileceğini düşündüler. Böylece Fred, arkadaşı Brian Dixon ile buluştu ve ona reddedemeyeceği bir teklifte bulundu. Brian’a mağazalarından birini satın almasını teklif etti. Teklifi yumuşatmak için de kendisine işletmeyi beğenmediği takdirde işi bırakıp mağazayı geri verebileceğini söyledi.

Brian, SUBWAY® bayiliğini alan ve SUBWAY® işletmeciliğine yeni bir standart getiren ilk kişi olarak bilinir.Bu sayede Pete ve Fred hedeflerine ulaşmada kalmadılar, hedefledikleri sayıyı geçtiler.Bugün, kuruluşunun 43. yılında, dünyanın en büyük sandwich mağazaları zincirini oluşturan SUBWAY® mağazaları Amerika, Kanada ve Avustralya’da Mc Donalds mağazalarından daha fazla birimle faaliyet göstermektedir. Sayısız ödül ve övgüye sahip olan Fred deluca ve SUBWAY® zinciri, SUBWAY® adı ve ürünleri pekçok televizyon ve görsel yayınla insanlara sunulmaktadır. SUBWAY® bayiliği, Bridgeport, Connecticut’ta açılan küçük bir sandwich dükkanının gelişip büyümesiyle bu günkü haline gelmiştir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*