Anasayfa / BAYİLİKLER / Tekin Acar Bayilik Şartları

Tekin Acar Bayilik Şartları

Tekin Acar

Tekin Acar

Tekin Acar Cosmetics mağazalarının bulunmadığı illerde franchise- bayilik verilmektedir. Minimum 550.000 TL yatırım gerekmektedir.

Tekin Acar Cosmetics Başvuru sahibinde aranan özellikler

Yeterli ticari deneyim: Başarılı bir ticari girişim ya da yöneticilik deneyiminin bulunması.
Büyümeye açıklık: Tekin Acar Cosmetics markasının büyüme hızına uyum sağlayabilecek düşünce yapısına sahip olmak.
İş planı (Business plan): İleriye yönelik iş planları hazırlayıp, bunları hayata geçirebilme bilgi ve yeteneğine sahip olmak.
Finans yönetim bilgisi: Bilanço vb. finansal tablo ve muhasebe raporlarını anlayıp yorumlayabilecek kadar bilgi sahibi olmak.
Yöneticilik vasıfları gelişmiş: Mağazanın günlük operasyonlarını şahsen yönetmeye adanmışlık.
Eğitim: Tekin Acar Cosmetics’in eğitim programlarına katılmak ve kozmetik işletmeciliğini öğrenmeye istekli olmak.
Müşteri deneyimi: Olağanüstü bir müşteri deneyimi sağlayabilmek için gerekli eğitimleri veren ve çalışanlarını motive eden bir yönetim tarzı izlemek.
İyi bir kredi geçmişi

Tekin Acar Cosmetics Lokasyon Seçimi
Tekin Acar Cosmetics franchise mağaza büyüklüğü minimum 100-120 m2 olmalıdır.
Seçilecek mağaza lokasyonu ve bölgede bulunan diğer markalar önemlidir. Organize perakende markaları ile yakınlık, özellikle -tüketicinin büyük bölümünü kadınlar oluşturduğundan- kadın moda markalarına yakınlık tercih nedenidir.

Tekin Acar Cosmetics Lojistik ve Ürün Planlama Desteği
Franchise’ın stok planlama ve satınalma yönetimi Tekin Acar Cosmetics satın alma ve lojistik departmanları tarafından yapılır. Bu sayede operasyonel iş yükü Tekin Acar Cosmetics merkez ofis tarafından üstlenilerek mağazada istihdam edilen tüm personelin sadece satış odaklı çalışması sağlanmaktadır.
Merkez tarafından belirlenen açılış stok yatırımı ortalama 110 m2 bir mağaza için yaklaşık olarak 300.000 TL tutarındadır. Ödemeler vadelendirilerek franchisee’lere finansman rahatlığı sağlanmakta ve peşin ödemelerde de piyasa koşularından daha avantajlı oranlarla peşin ödeme indirimi uygulanmaktadır.

Tekin Acar Cosmetics Dekorasyon ve Bilgi İşlem Yatırımı
Franchise mağazalarının mimari projelendirmesi Tekin Acar Cosmetics mimari departmanı tarafından yapılır. Mimari Projelendirme ve sonrasında şantiye mimari destek verilir.
Ortalama 110 m2 için yaklaşık olarak 150.000 TL dekorasyon yatırımı ve 20.000 TL Bilgi İşlem yatırımı gerekmektedir.
Diğer

Tekin Acar Cosmetics Franchising Bedeli
Marka isim kullanım hakkı ve stok yönetimi maliyeti olarak aylık 834 usd. talep edilir. Bu bedel, franchise anlaşması başlangıcında, 5 yıl için peşin olarak 50.000 usd’dir. 5. Senenin sonunda franchising sözleşmesi aynı bedelle yenilecektir.

Reklam Katkı Payı
Tekin Acar Cosmetics tüm ulusal reklam ve tanıtım çalışmalarına franchisee’lerini de dahil etmektedir. Tekin Acar Cosmetics Merkez ofisinde yer alan Kurumsal İletişim departmanı, franchise mağazalar görsel tasarımlarını da hazırlar. Yapılan çalışmalar için ciro üzerinden aylık reklam katkı payı alınmaktadır. Franchise’a sağlanacak tanıtım materyallerinin bedeli franchisee tarafından ödenir.

Eğitim
Mağaza personelinin eğitimleri merkez ofis danışmanları tarafından verilir, eğitim masrafları da yine merkez ofis tarafından karşılanır.
Görsel Malzemeler,Tüm teşhir malzemeleri, etiketler, tester’lar (firmaların sağladıkları oranlarda olmak koşuluyla), vitrinler, broşür ve POP malzemeleri merkez ofis tarafından karşılanır.

Tekin Acar Cosmetics
Adres: Valide Sultan Caddesi No:8, Bahçeköy, Sarıyer 34473 İstanbul-Türkiye
Müşteri İletişim: +90 212 338 21 21
Telefon: +90 212 338 21 00 (pbx)
Faks: +90 212 338 21 90
E-posta: info@tekinacar.com.tr

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*