Anasayfa / Genel / Teknogirişim Sermaye Desteği programıyla girişimcileri destekliyor

Teknogirişim Sermaye Desteği programıyla girişimcileri destekliyor

Tekno

Tekno Girişim Sermaye

Ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi, yenilikçi, teknoloji düzeyi ve katma değeri yüksek ürün üretilebilmesi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Desteği programıyla girişimcileri destekliyor.
Bu destekle bir yandan girişimciliğe destek olunurken, aynı zamanda nitelikli gençlerin iş hayatına kazandırılması sağlanıyor.

Teknogirişim sermayesi desteğinde girişimcilere 1 yıllık projeleri için 100 bin liraya kadar teminatsız ve geri ödemesiz destek veriliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2009’dan itibaren verilmeye başlanan bu destek 2009-2011 yılları arasında 1.742 başvurudan 468’ine destek verildi. Verilen destek sayısı her geçen yıl artarken, 2012 yılında toplam 500 projeye destek verilmesi hedefleniyor.

Biz TEB olarak, KOBİ’lerin sadece bankası değil aynı zamanda ‘danışmanı’ olma misyonuyla bu kez de ülkemizi geleceğe taşıyacak ‘teknogirişimcileri’ destekleyen bir program hazırladık. Bu pakette teknogirişimcilere hem bankacılık hizmetlerinde büyük avantaj ve fırsatlar sağlıyoruz hem de teknogirişimcilerin global ölçekte rekabete hazırlanmasına ve vizyonlarını geliştirmelerine katkı sağlayacak bir eğitim programını ücretsiz sunuyoruz.

Teknogirişimciler için özel hazırlanan ve ücretsiz olan ‘TEB Teknogirişimci Destekleme Programı’ kapsamında, küçük işletmeciliğin temel taşları, işletme yönetimi, iş planı hazırlama, pazarlama satış yönetimi, KOBİ’lerde büyüme senaryoları gibi eğitimler ile genç girişimcilerimizi iş hayatına hazırlamayı amaçlıyoruz.

Teknogirişimciler için hazırladığımız paketin içerisinde sunduğumuz bankacılık avantajlarını kısaca belirtmek gerekirse, 1 yıl boyunca hesap işletim ücreti, şirket kredi kartı ücreti, TL havale ve EFT işlemlerinde masraf alınmayacak. Ayrıca nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak kaynak hesap kullanımında azami 1 ay süreli için 10 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanabilecekler.

Teknogirişimciler için hazırladığımız bu pakette genç girişimcilerimize hem bankacılık hizmetlerinde büyük avantajlar sunuyoruz hem de onların büyüyen bir işletme olarak ülke ekonomimize katkı sağlayabilmeleri için gerekli bilgi ve eğitim desteğini ücretsiz olarak veriyoruz. Bu desteği 2012 teknogirişim adaylarına da vermek için başvurularda ön elemeden geçen teknogirişimcilerin doğru bir iş planı hazırlayabilmeleri için 5-6 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da ‘İş planı hazırlama eğitimi’ düzenlemekteyiz.

Banka olarak inanıyoruz ki, genç girişimcilere destek verildiği ve işletmelerini yönetebilmeleri için gerekli bilgi donanımı sağlandığı sürece, girişimcilerimiz istikrarlı bir şekilde büyüyüp ülke ekonomimize oluşturdukları istihdam ve sağladıkları değerle büyük katkı sağlayacaklardır. Zaman

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*