Anasayfa / Genel / THY Bay ve Bayan Kabin Memuru Arıyor

THY Bay ve Bayan Kabin Memuru Arıyor

THY Bay ve Bayan Kabin Memuru Alacak. Bünyesinde 5 bin 500 bay ve bayan kabin memuru bulunan THY kadrosunu genişletiyor. Adayların başvurularını THY’nin internet sitesi üzerinden yapması gerekiyor. THY’den yapılan açıklamaya göre, 1983-1990 doğumlu adaylar kabin memuru olmak için başvurabilecek. Adayların en az lise veya dengi okul mezunu olması ve iyi derecede İngilizce bilmesi gerekiyor.

Boy kriteri ise bayanlarda 160-180 cm, erkeklerde 170-190 cm arası olarak belirlendi. Ayrıca adayların THY kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme veya piercing olmaması gerekiyor.

Açıklamada ilgili adayların ilana internet üzerinden başvurmaları gerektiği ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvurunun kabul edilmeyeceği kaydedildi.

THY A.O. Bay ve Bayan Kabin Memuru Adaylarında Aranan Şartlar
Ön Koşullar:
T.C. uyruklu olmak
En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur)
İyi derecede İngilizce bilmek
THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek
01.01.1983 ile 31.12.1990 tarihleri arası doğumlu olmak
Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
Erkek adaylar için; askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak
Sağlık ve Fiziki Koşullar
Bayanlarda 160-180 cm.arası boya sahip olmak
Erkeklerde 170-190 cm.arası boya sahip olmak
Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak (Ölçümler THY tarafından veya THY’nin belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır)
Sağlık durumu uçuşa müsait olmak (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak)
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak
Adayların THY A.O. kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme, piercing vb. olmaması gerekmektedir.
Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere dahil edilmek üzere davet edilecektir.

Hakkında iskurun

9 yorum

 1. thy sitesinden 2013 yılı kabin memuru alımı ibaşvuru formunu açamıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz .

 2. merhabalar…ben yağmur thy’da çalişmayı çok isterim..fransızcayı cok iyi derecede konuşuyorum ve anlıyorum artı ingilizce ve ispanyolcayı da orta seviyede kullanabiliyorum. Saygılar

 3. başvuru için yetkili birilerinden yardım rica ediyorum bende thy ailesinde çalışmak istiyorum

 4. başvuru için lütfen yardımcı olur msuunz

 5. thy çalışmak benim için engüzel bir iştir ve şuanda çalışmıyorum işede çok
  ama çok ihtiyacım varevde tek çalışan benim bende çalışmam lazım yoksa perişan olurum yetkililerden rica ediyorum sesimi doysunlar saygılarımla arz ederim

 6. bütün kriterlere uygun oldugumu düşünüyorum yalnız ingilizcem çok iyi değil ama bu iş için gerekirse hemen ingilizce kursuna giderim.

 7. mehmet yıldız

  calışmak sorunluluğum var evımın gelırını ben sağlıyorum uygun gororsenız
  sevinirim yetkılılerden cvp bklıyorum

 8. THY çalışmayı en çok istediğim bir sektördür..lütfen yetkili birileri okuyacaksa bu iletileri çalışmak istediğimi bildirmek istiyorum…

 9. Abdullah KUBAT

  ii bır iş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*