Anasayfa / Genel / TÜMSİAD ve KOSGEB destekledi, genç girişimci kendi iş yerini kurdu

TÜMSİAD ve KOSGEB destekledi, genç girişimci kendi iş yerini kurdu

Tüm

Girişimcilik

TÜMSİAD Batman Şubesi tarafından düzenlenen girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan Fatma Güney, KOSGEB’den aldığı destek ile kendi iş yerini kurarak bayanları güzelleştirmeye başladı.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği(TÜMSİAD), tarafından açılan uygulamalı genç girişimcilik kursuna katılarak Ankara’da 1 aylık cilt bakım uzmanlığı kursu alan Fatma Güney, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB)’ndan aldığı destek ile kendi işini kurdu.

Genç girişimcilere desteğini her geçen gün artıran KOSGEB’in 30 bin TL hibe ile desteklediği Salon Heaven Güzellik ve Cilt Bakım Merkezi düzenlenen tören ile açıldı.

Güzellik Merkezinin açılışını TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kayra, KOSGEB yetkilisi Evren Arıkan ve KOSGEB Eğitim Danışmanı Mehmet İnat birlikte gerçekleştirdi.

Genç Girişimci Fatma Güney, TÜMSİAD ve KOSGEB’in destekleri ile kendi iş yerini açabildiğini, tüm genç girişimcilerinde kendi iş yerlerini aça bileceğini vurguladı.

Fatma Güney,” TÜMSİAD tarafından açılan kurslara katılarak, yaklaşık 1 ay uygulamalı cilt bakımı eğitimi aldım. Eğitimimi tamamladıktan sonra kendi iş yerimi kurmak için kolları sıvadım.

KOSGEB tarafından genç girişimcilere sağlanan hibelerden yararlanmak için başvuruda bulunduktan sonra kendi işimin sahibi oldum. Merkezimizde Songül Kaban, kuaförlük alanında, ben ise cilt bakımı alanında bayanlarımızı güzelleştireceğiz.” dedi.StarGazete

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*