Anasayfa / Genel / Turizm ile ilgili iş fikirleri

Turizm ile ilgili iş fikirleri

Turizm iş fikirleri

Turizm sektörüne yönelik dünyada yapılan son iş fikirlerinden örnekler sunduğumuz bu yazıda bahsettiğimiz işler şu ana kadar yapılmış ve bazıları bir çok ülkede uygulanırken bazıları da sadece girişim aşamasında kalmış fikirlerdir. Türkiye’ye özel turizm alanında yatırım yapmak isteyen girişimcilerde bu iş fikirlerinden yararlanabilir.

1- Lezzet Treni fikri şu an İtalya’da uygulanan ve trenin gittiği bölgelere göre kendi konseptini oluşturan bir fikir. Trenin gezdiği bölgedeki meşhur yemekler aynı anda seyahat sevenlere ikram ediliyor. 83 kişilik olan trende seyahat etmenin bedeli ise 54 euro.

2- Daha önce Kanada’da yapılan bir uygulama şu an New york’ta yapılıyor. Otelin üzerinde arı yetiştirmek ve bal üretmek fikri New York’ta geçenlerde yapılan 1 milyon ağaç dikme kampanyasından sonra başlamış. Hedef 250.000 arıya Waldorf Astoria Hotel’in çatısında yetiştirmek ve kendi restoranın menülerine bu baldan eklemek, ayrıca otele gelen ziyaretçilerde bu kovanların bulunduğu katı gezebiliyorlar.

3- Konaklama sektöründe parmak izi ile ödeme sistemleri kullanılmaya başlandı. Pay Touch denilen bu sistem şu an Ibiza Beach Hotel ‘in kullandığı bu sistemde müşterinin kredi kartı veya nakit ödeme yapmasına gerek kalmıyor. Sadece parmak izi ile ödemelerini gerçekleştirirken aynı zamanda indirimlerden ve bir çok etkinlikten faydalanabiliyorlar.

4- Evra Turizm islami kurallara uygun tatil seçenekleri sunuyor. Tüm turlarımızı namaz saatlerine göre ayarlayan şirket turizme yeni bir bakış açısı kazandırmış durumda.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*