Anasayfa / Genel / Türkiye de oku İngiltere diploması almak istermisiniz?

Türkiye de oku İngiltere diploması almak istermisiniz?

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (SAUSEM), Edexcel ve Leeds Metropolitan Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirmiş oluğu eğitim programına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Edexcel Eğitim Merkez

Sertifika Programları

SAUSEM Uluslararası İlişkiler Birimi olarak bu sayfayı eğitim programımıza başvuru sürecinde yardımcı olmak üzere hazırladık. Bu sayfadan başvuru koşulları hakkında bilgi edinebilir, başvuru için gerekli olan formlara ulaşabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?
Lise mezunları ve  SAUSEM tarafından belirlenen ve aşağıda belirtilen başvuru koşullarını sağlamış olanlar başvurabilir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
Adaylar, başvuru formunda istenen bütün bilgileri ve belgeleri doldurmuş ve sisteme yüklemiş olması gerekmektedir. Posta ile gönderilen başvurularda postadaki gecikmeler dikkate alınmaz. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmaz. Başvuru belgelerinin eksiksiz ve doğru olması, adayların kendi sorumluluğundadır.
Tüm belgeler, Türkçe veya İngilizce olmalıdır. Değilse, tercüme bürolarında, bu iki dilden birine çevrilmeli ve çevirinin fotokopisi gönderilmelidir. Öğrenci kabul edildiği takdirde, başvuru döneminde verilen tüm belgelerin orijinalleri kayıt sırasında istenecektir.
1. Başvuru Formu: Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.
2. Diploma: Meslek Yüksek Okulu Diploması
Meslek Yüksek Okulu diplomasının aslının ve çevirisinin (İngilizce ya da Türkçe) fotokopisi olmalıdır. Henüz diplomasini almamış olan adayların, okullarından, belirli bir tarihte mezun olduklarını gösteren resmi bir belge(geçici mezuniyet belgesi) sunmaları gerekmektedir. Geçici mezuniyet belgesinin orijinali sunulmalıdır.
3. Resmi Transkript (Not Dökümü):
Adayların MYO’da aldıkları dersleri ve notlarını gösteren resmi transkriptlerini sunmaları gerekmektedir. Transkript İngilizce veya Türkçe değilse bu dillere çevrilmiş kopyası da transkriptle birlikte sunulmalıdır.
4. Fotoğraf :
Fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş, önden görüntülü, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde, bas ve boyun açık, sakalsız ve 4.5×6 boyutlarında olmalıdır. Fotokopi kabul edilmez. Fotoğraflar, mutlaka bu koşullara uymalıdır. Aksi takdirde kabul edilmez.
5. Başvuru Ücreti (100 Sterling) Dekontu:
Başvuru ücreti aşağıdaki banka hesap numarasına yatırılmalı veya havale edilmeli ve makbuzu (dekontu) sunulmalıdır. Money order, cashier’s check, nakit para veya başka bir ödeme türü kabul edilmemektedir. Başvuru ücreti bu şekilde gönderilen başvurular eksik belgeli sayılır. Eğitim ücreti ödenirken başvuru ücreti, eğitim ücretinden düşülecektir.
Başvuru Tarihleri
Başvuru Başlangıç Tarihi: 1 Nisan 2014
Başvurular için Son Tarih: 8 Temmuz 2014
Sonuçların Açıklanma Tarihi: 29 Temmuz 2014
Başvurular bu tarihler arasında kabul edilecektir. İkinci bir başvuru dönemi açılıp açılmayacağı belli değildir, ancak sonuçların açıklanma tarihinden sonra belli olacaktır. Bu nedenle, başvuru koşullarını sağlayan adayların, 1 Nisan-8 Temmuz döneminde başvurması tavsiye edilir.
Başvuru Belgelerinin Teslimi
Başvuruları kabul edilen adayların başvuru belgelerini aşağıdaki adrese posta/kargo yoluyla ya da elden (başvuran kişi tarafından veya başka biri tarafından) ulaştırılabilir. Belgeler mutlaka kapalı bir zarf içinde sunulmalıdır. Belgelerin ulaşıp ulaşmadığı konusunda bilgi verilmez. Ayrıca belgelerin tam olup olmadığı adayın kendi sorumluluğundadır.

Leeds Metropolitan Üniversitesi(İngiltere) Diplomasına, Türkiye`de veya İngiltere`de okuyarak sahip olabilirsiniz.

Online Başvuru için lütfen tıklayınız.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*