Anasayfa / Genel / Uygulama yazılacak iş fikirleri

Uygulama yazılacak iş fikirleri

Mobil uygulamalar

Mobil uygulamalar günden güne kazandırmaya devam ediyor. Son dönemde gerek Android uygulamaları gerekse iTunes uygulamaları bir çok şirketin kurulmasına ve girişimciliğin artmasına önemli katkılarda bulundu. Mobil uygulamaların arasında çok kazandıran uygulamalarda mevcut hiç akzandırmayanlarıda mevcut. Şu an en popüler olan uygulamalar oyun gibi gözüksede diğer alanlarda bir çok uygulama iyi paralar kazandırmaya devam ediyor.

İşte size mobil uygulama yazılabilecek 6 iş fikri

1- Hava durumu uygulamaları : En çok kullanılan hava durumu uygulamalarında yeni fikirler geliştirebilirseniz ve diğer uygulamalarla entegre edebilirseniz önünüz açık olabilir. Son dönemde hava durumu uygulamalarına alarmlı saat fikride ekleniyor.

2- Canlı Tv , Film izle ve Dizi izle uygulamaları : Canlı Tv ve Film-Dizi izle uygulamalarıda en çok indirilenler arasında bu tarz uygulamalar genelde telefonda internet olmadan çalışmıyor. Buna rağmen talep oldukça yüksek. Niş alanlarda canlı tv kanallarına yönelik uygulamalar yazılabilir. Örneğin Tüm dünyada izlenen spor kanalllarından oluşan canlı bir uygulama fikri epey dikkat çekecektir. Aynı kategoride belgesel kanalıda farklı bir öneri olabilir. Diziler ve Filmlere yönelik uygulamalarda da direk yayınlamak yerine işin içerisine biraz eğlence katabilirsiniz. Örneğin Kamera arkası gibi…

3- Çeviri uygulamaları : Bir çok mobil girişimcinin aklına ilk gelen İngilizce – Türkçe uygulaması olsada diğer dillerde talep görebilir. Örneğin Çince çeviri yapan uygulamalar bu ara çok moda ve en çok indirilen uygulamalar listelerinde kendilerine yer buluyorlar.

4- İş Rehberi uygulamaları : Ülkemizde şu an doğrudürüst örneği bulunmayan bu uygulamalar gelecekte oldukça dikkat çekecektir. Şehirlere göre firma rehberi uygulamaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda belli kategorilere özel uygulamalarda yapabilirsiniz. Örneğin ilaçlama firmaları, temizlik firmaları, nakliye firmaları uygulamaları gibi.

5- Yarışma uygulamaları : Kim milyoner olmak ister, Bilgi yarışı gibi uygulamaların indirilme sayısı yüksek. Bu tarz uygulamalarda kullanıcıları sürekli hediye vererek işinizi daha zevkli ve sürekli takip edilebilirde yapmanız mümkün. Uygulama içi satın almalarda kazancınızı arttıracaktır.

6- Haber uygulamaları : Belli başlı konulara özel rss özet akışlarıyla yapılabilecek bu tarz uygulamalarda dikkat çekiyor. Örneğin sadece Galatasaray haberleri veren bir uygulama veya sadece magazin haberleri veren uygulamalar yapabilirsiniz.

Şimdilik aklımıza gelen mobil uygulama fikirleri bunlar, Mobil uygulama geleceğin önemli para kazandıran iş fikirlerinden olacağını unutmayın. Özellikle 2015 yılında bu alanda çokça kullanıcı sayısı olacağınıda unutmayın.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*