Anasayfa / Genel / Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi

Tavşanlı ilçesinde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “uygulamalı girişimcilik” eğitimini başarıyla tamamlayan 24 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki törende, işsizlik sorununun çözümü amacıyla önemli mesafeler kaydedildiğini söyledi.

İlçede 3’üncüsü gerçekleştirilen girişimcilik eğitimin, yeni projelere de imkan sağladığını belirten Hatipoğlu, Tavşanlı’da özellikle kadın girişimcilerin başarılarıyla örnek olduğuna dikkati çekti.

Hatipoğlu, Türkiye Grameen Vakfı ile iş birliği içinde uygulanan mikro kredi programında da Tavşanlı’nın, ilde öncü olduğuna işaret ederek, Tavşanlı’da 35 kişinin mikrokrediyle iş kurduğunu ve bu sayının Kütahya merkezdeki sayının 1,5 katı olduğunu anlattı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi’nin (KOSGEB) destekleriyle projelerini uygulama imkanı bulacak girişimcilere başarılar diledi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ise daha önce düzenlenen kursa katılan 22 kişinin, projelerini hayata geçirdiğini dile getirdi.

Daha sonra, kursta başarılı olan 24 kişi, sertifikalarını Hatipoğlu, Güler ve Türkmen’den aldı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*