Anasayfa / Genel / Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı 2012

Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı 2012

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı sınavla 400 vergi müfettiş yardımcısı alacak. Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı 2012 Maliye Bakanlığı’nın vergi müfettiş yardımcılığı sınavının duyurusu Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bakanlık, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 400 vergi müfettiş yardımcısı alacak. Sınava, 9 – 10 Temmuz 2011 ve 7 – 8 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen KPSS’nin KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar girebilecek. Sınav yazılı ve sözlü olacak. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava giremeyecek.

Yazılı sınav 15 – 16 Aralık 2012 tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde gerçekleştirilecek. Giriş Sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri, e-Devlet portalında, Maliye Bakanlığı ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın internet adreslerinden ilan edilecek. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara’da sözlü sınava girecek. Sözlü sınav tarihi ayrıca ilan edilecek.

-SON BAŞVURU TARİHİ 30 KASIM 2012-

Sınava girmek isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması, en az dört yıllık lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği Bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olması gerekiyor. Adayların sağlık durumunun Türkiye’nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunması gerekiyor. Adaylar ayrıca geçirecekleri soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğunun anlaşılması gerekiyor.

Başvurular, 12 Kasım 2012 Pazartesi günü başlayıp 30 Kasım 2012 Cuma günü sona erecek. Adaylar Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının internet adresinde başvuru formunu doldurarak sınava başvurabilecek. Adayların Başvuru Formunu, kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle en geç yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekiyor. 30 Kasım 2012 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacak. Sınavda, adayların Mali, hukuki, iktisadi olayları değerlendirmelerini, tartışmalarını, yorumlamalarını ve sorunlara çözüm yolları önermelerini sağlayacak sorulara da yer verilebilecek. Yazılı sınav gruplarının her birinden alınan notların 50’den, notlar ortalamasının da 65’den aşağı olmaması gerekiyor. Adayların sözlü sınavda da başarılı olabilmesi için en az 65 puan almaları gerekiyor. Haberler

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*