Anasayfa / Genel / Watsons İş Başvurusu ve İnsan Kaynakları

Watsons İş Başvurusu ve İnsan Kaynakları

Watsons İş Başvurusu ve İnsan Kaynakları

İşe Alım ve Başvuru Süreci
Bizim işimizin özünde insan var. Çalışanlarımızın işimizin sahip olduğu en önemli değer olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimizin ilk tercihi olmak ve öyle kalabilmek için sunduğumuz imkanlar ve yarattığımız olumlu imaj ile, heyecanımızı paylaşan, başarı odaklı ve nitelikli kişileri bünyemize çekmeyi hedefliyoruz.
İş başvurularını kariyer portalları ve websitemiz aracılığı ile alıyoruz.
İşe alımda yetkinlik bazlı sistemler kullanıyoruz; aşamalı mülakatlar yapıyor; gerekli pozisyonlarda kişilik envanteri uyguluyoruz.
İleriye dönük hedefi olan, yükselme isteğine ve potansiyeline sahip, pozitif enerjisi olan kişileri tercih ediyoruz.
İşin gerektirdiğinden fazla yetkinlik ve kapasiteye sahip kişileri değil; UYGUN İŞE UYGUN İNSAN alıp, geliştiriyoruz.
Kişilerin güçlü yönlerini keşfedip, bunları kullanabilecekleri ve daha da geliştirebilecekleri görevlere getiriyor; ek sorumluluklar veriyoruz.
Performans Yönetimi ve Ödüllendirme
Watsons’ta kişisel gelişim ve yüksek performans için her türlü olanağı yaratıyoruz. Şirketimizin vizyonu doğrultusundaki hedeflerine ulaşmasında tüm çalışanlarımızın katkısını adil yöntemlerle değerlendiriyor, bunun sonucunda başarılı çalışanlarımızı ödüllendiriyoruz.
Etkin bir performans değerlendirme sistemi uygulamasıyla, çalışanlarımıza gelişim olanakları sağlıyor ve çalışanlarımızın performansını motive edici bir ortamda sürekli arttırıyoruz. Bu programların uygulanması sonucunda elde edilen bilgileri terfiler; eğitim ihtiyaçlarının belirlenip eğitimlerin planlanması; kariyer ve gelişim planlarının hazırlanmasında kullanıyoruz.

Eğitim ve Gelişim
Şirketimizde eğitim, kapsamlı bir oryantasyon programıyla başlıyor. Merkez ofis, mağaza ve dağıtım merkezi çalışanlarımız için ayrı ayrı tasarlanan oryantasyon programlarıyla işe yeni başlayan çalışanlarımızın şirketimize ve işlerine kolay adaptasyonunu hedefliyoruz. Merkezde işe başlayan çalışanlarımız farklı departmanları, dağıtım merkezimizi ve mağazalarımızı dolaşarak kurum içerisindeki iş arkadaşlarıyla ve yöneticilerle tanışma imkanı buluyor. Mağazalarımızda yeni başlayan çalışanlarımıza mağaza içinden bir “buddy” atayarak 1 hafta boyunca onun her türlü ihtiyacıyla ilgilenmesini sağlıyoruz.
Şirketimizde eğitim planı çalışanların gelişim ihtiyaçlarından yola çıkılarak yıllık olarak hazırlanıyor ve uygulanıyor. Plan dahilindeki eğitimler dışında, çalışanlarımız yıl içinde ortaya çıkan bilgi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yıl içinde de eğitim talebinde bulunulabiliyorlar.

Eğitimlerimiz iç ve dış eğitimler olarak ikiye ayrılıyor: gerek mevcut uzman çalışanlarımızla, gerekse eğitim firmalarından seçkin eğitmen ve danışmanlarla işbirliği yapıyoruz.

Kariyer Gelişimi
Watsons’ta uyguladığımız performans değerlendirmesi ve değerlendirme merkezi uygulamaları sonucu yüksek potansiyele sahip çalışanlarımızı belirleyerek, oluşturduğumuz kişisel ve mesleki gelişim planları doğrultusunda üst pozisyonlara hazırlıyoruz.
Merkez ofisimizdeki kariyer bandı sistemi ile mağazalarımız ve dağıtım merkezimizdeki derece sistemi çalışanlarımıza rehberlik ederek, önlerini görmelerini, kariyer basamaklarını daha hızlı ve emin adımlarla çıkabilmelerini sağlıyor.

Ücret ve Sosyal Haklar
Ücretlendirme ve sosyal haklar uygulamalarımızla yüksek performansı ödüllendirmeyi hedefliyoruz.
Yüksek performansı, çalışanın pozisyonuna ve kademesine göre yılda 1 defa ödediğimiz Watsons performans ikramiyesi ile ödüllendiriyoruz.
Tüm çalışanlarımıza yol ve yemek yardımı ile evlilik, doğum vb. özel günlerinde ek yardımlarla hediyeler ve yılbaşı, bayram, ve Ramazan aylarında özel paketlerden oluşan diğer sosyal yardımlardan yararlanma imkanı sunuyoruz.
Güzellik danışmanı kadrolarımızda gerçekleştirilen satış hedeflerine göre belirlenen satış primlerini her ay ödüyoruz.
Pozisyona ve kademeye göre çalışanlarımıza şirket aracı, cep telefonu ve blackberry veriyoruz.
Üstün başarı gösteren çalışmaları ödüllendirdiğimiz çeşitli özel ödüllerimiz de bulunuyor

İş Başvurusu İçin;

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*