Anasayfa / Genel / WhatsApp Google ve Facebook Çekişmesi

WhatsApp Google ve Facebook Çekişmesi

WhatsApp

WhatsApp

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın, ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı satın almak için teklif gönderdiği iddia ediliyor. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen uygulama olan WhatsApp’ın yakın zamanda Google bünyesine girebileceği ve bu satın alma için 1 milyar dolar para ödeneceği kulislerden gelen bilgiler arasında.

Sosyal medyanın devleri, son dönemim önemli iletişim ve paylaşım araclarından biri haline gelen WhatsApp adlı uygulama için art arda teklif götürüyor. Facebook’tan sonra şimdi de, Google, gözünü popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp’a dikti.

Mesajlaşma servisleri konusunda eksiklikleri olan Google’dan gelen bu adım kimseyi çok şaşırtmadı. Ancak Google’ın bu alandaki boşluğunu doldurmak için mevcut durumda kullanımda olan bir mesajlaşma servisini satın alması beklenmiyordu.

3G ve Wi-Fi internet bağlantısı ile ücretsiz mesajlaşma, resim, video, müzik paylaşımı gibi imkanlar sunan akıllı telefon uygulaması WhatsApp, kısa sürede çok önemli bir iletişim aracı haline geldi.

Söz konusu mesajlaşma servisinin, Google bünyesinde girmesi durumunda farklı özellikler de kazanacağı öngörülüyor.Henüz anlaşmanın kesinliğine dair bir açıklama yapılmadı. Her iki şirket de konuyla alakalı sessizliğini şimdilik koruyor.

Whatsapp’ı satın alacağı dedikoduları çıkan ilk şirket Google değil. Geçtiğimiz aralık ayında sosyal medyada en çok kullanıcısı bulunan internet sitesi Facebook’un da WhatsApp’ı satın alacağına ilişkin söylentiler çıkmış, ancak gerçeklik payı olmadığı kısa süre içinde anlaşılmıştı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*