Anasayfa / Genel / Yeni Mezunlar için Dünyanın En İyi İşverenleri

Yeni Mezunlar için Dünyanın En İyi İşverenleri

Üniversite öğrencilerinin arasında yapılan ankete göre en çok çalışmak istedikleri şirketler ve çalışan sayıları hakkında kısa bilgiler yazımızın devamındadır.

1- Google
Google’de çalışmak bir çok öğrencinin rüyalarını kapsıyor. En popüler işveren şirket olarak görülen google teknolojik ve yenilik odaklı çalışmak isteyenlere iş fırsatları sunuyor. Özellikle çalışma ortamı ve maaş durumları yeni mezun olan öğrencilere cazip geliyor. Google’nin çalışan sayısı ise 53.900, merkezi ise Mountain View, Kaliforniya.

2- Ernst & Young
Ernst & Young şirketi uluslararası bir denetim ve danışmanlık hizmetleri firması. Firma özellikle dünya çapında çalışabilecek en iyi 100 şirket sıralamasında yer aldığı için yeni mezunlardan ilgi görüyor. Aynı zamanda bir çok ülkede ofisi bulunan Ernst & Young her sene Yılın Girişimcisi programınıda düzenlemektedir. Firmanın çalışan sayısı 167.000 ve merkezi Londra’dır.

3- Goldman Sachs
Goldman Sachs bir Amerikan bankası. Merkezi New York’ta bulunan firmanın 32.400 çalışanı bulunuyor. Şirketin Öğrencileri cezbeden tarafı ise çalışanlarına geçen yıl ortalama olarak yıllık 400.000 Dolar Ödemesi.

4- Pricewaterhouse Coopers

Pricewaterhouse Coopers kısaca PwC, tüm dünyada sunduğu denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri ile müşterilerine hizmet veriyor.
180.500 çalışan sayısı ile PwC firması sadece Amerika’da her yıl 4.000 yeni mezunu işe alıyor.

5-Microsoft

Amerika merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketi olan Microsoft’un 94.000 çalışan sayısı bulunuyor.  Yeni mezunlar için dikkat çeken tarafı sürekli büyüyen ve kar eden bir firma olması. İşe alacağı yeni mezunlarda aradığı özelliklerden bazıları ise, Girişimci ve motivasyonu yüksek mezunlar.

6- Apple

Apple firması 76.100 çalışan sayısı bulunan ve merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerika’nın en güçlü teknoloji firmaları arasında yer alan bir şirket. Şirketin yeni mezunlarda aradığı özellik detay odaklı, meraklı ve fikirleri geliştirmeyi seven öğrenciler.

7- Deloitte

Deloitte muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan bir firma. Firmanın 203.000 çalışanı bulunuyor. Geçen yıl işe 54.000 kişi alım yapan firmanın bu yılda aynı oranda alım yapması bekleniyor. İşe alacağı yeni mezunlarda özellikle sorunları çözme yeteneği arıyor.

8- KPMG

Hollanda Amsterdam merkezli firma denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. 152.000 çalışanı bulunan firmanın geçen yıl 2.000 yeni personel ve 2.000 stajyer aldığı biliniyor.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*