Anasayfa / Genel / Yeni Restoran Fikirleri

Yeni Restoran Fikirleri

Yeni Restoran Fikirlerine bir örnekte Finlandiya’dan. Lapin Kulta Solar Kitchen Restaurant, yakın zamanda Avrupa’da tura çıkan ve yemekleri yalnızca güneş enerjisi kullanarak pişiren gezici bir restoran.

Yeni Restoran Fikirleri

Yeni Restoran Fikirleri

Daha öncesinde güneş enerjisinin, birçok yenilikte güç kaynağı olarak kullanıldığını bunlarında arasında bulunan Birleşik Krallık menşeli, tekerlekli mikro sinemadan da buradaki köşemizden bildirmiştik. Şimdi de, yemeklerini pişirmek için yalnızca güneş enerjisini kullanan restoran Lapin Kulta Solar Kitchen’ı keşfettik.

Nisan ayında Milan Tasarım haftasında lanse edilmesini takiben, Finlandiyalı radikal bira markası Lapin Kulta ile işbirliği neticesinde ortaya çıkan Lapin Kulta Solar Kitchen, – sonrasında Avrupa çevresinde tura çıktı. Helsinki’de 10 gün boyunca hizmet veren dükkan, yalnızca güneşli günlerde açıktı. Ne kadar güneş ışığı olmasına bağlı olarak, etler ve salatalar için gerekli ısının durumuna göre solar barbeküleri yerleştirerek ısısını ayarlıyorlardı. Güneş ısısıyla pişirmek, sürpriz şekilde pozitif olarak yemeklerin tadını ve dokusunu etkilediğinden, firma aynı zamanda tamamen farklı bir lezzet deneyimi de yaşatmış oldu. Aşağıdaki video, restoranı Helsinki’deki yerinde hizmet verirken gösteriyor.

Lapin Kulta Solar Kitchen, belki gezici ve münferit bir uygulama ama benzer bir çalışmanın tam zamanlı olarak hayata geçirilmeyeceğini kimse söyleyemez, özellikle de güneşli lokasyonlarda. Misafirperver ve temiz enerji konusunda hassas girişimciler, sizce de ilham alınacak bir proje değil mi?

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*