Anasayfa / Genel / Yurtiçi Kargo İş Başvurusu ve Yurtiçi Kargo İnsan Kaynakları:

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu ve Yurtiçi Kargo İnsan Kaynakları:

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu ve Yurtiçi Kargo İnsan Kaynakları: Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.’de Kariyer Planlaması ile amacımız kurum stratejileri doğrultusunda gelecekte gerekli olacak insangücünün tanımını ve planlamasını yapmak, bu plan çerçevesinde mevcut çalışanları yönlendirerek hem organizasyon hedeflerini hem de çalışanların bireysel hedeflerini paralel olarak karşılamaktır. Mevcut işgücünü analiz ederek potansiyelleri tespit etmek ve kişileri yetkinlikleri doğrultusunda değerlendirerek kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olmak kariyer mimarimizin ana hedeflerinden biridir.

Kariyer mimarisinin kurum ve kişiler açısından olmak üzere iki boyutu vardır. Yurtiçi Kargo’da kurumun kişilerden beklentileri ve çalışanların kişisel beklentilerinin birbiri ile örtüşerek, motivasyonu, verimi ve kuruma bağlılığı sağlayacak şekilde planlanmaktadır.
Yıllık periyotlar halinde uygulanan Kişisel Gelişim (Performans) Değerlendirmeleri çalışanların gelişmeye açık olan yönlerini ortaya koymaktadır. Şirketimizde, Kişisel

Gelişim Değerlendirmeleri tüm çalışanlar için açık görüşme şeklinde yapılır. Görüşme sırasında çalışanlar öncelikle Yurtiçi Kargo’nun temel ve yönetim yetkinliklerine, daha sonra da görevlerine özel yetkinliklere göre değerlendirilirler. Performans Değerlendirme sonuçları Kariyer Planlama, Eğitim ve Ücret Yönetimi Sistemleri için önemli veri oluştururlar.

Kariyer Mimarisi İlkelerimiz

Çalışanların kariyer planlarına paralel olarak şirket stratejileri, gelecek planları ve ileriye dönük ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilir.
Bu planlama kişisel ve organizasyonel ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir.
Değerlendirmeler, kişilere yönelik değil işlere yöneliktir.
Çalışanların kariyerleri performansları doğrultusunda şekillenir.
Pozisyonlar arası geçişler, şirketimiz İnsan Kaynakları prosedürü kuralları doğrultusunda gerçekleşir. Farklı görev pozisyon geçişlerinde kişilik envanteri de uygulanır.İnsan Kaynakları Bölümü yıl boyunca şirket çalışanlarına kariyerleri konusunda danışmanlık verir ve projelerin etkin bir biçimde uygulanmasını sağlar.

Değerlendirme / Geliştirme Sistemimiz

Yurtiçi Kargo’da işe alım sürecinde, kariyer ve kişisel gelişim/eğitim sistemlerinde psikometrik testler de önemli araçlardır. Psikometrik testlerin uygulamasının temel amacı; bir pozisyona başvuran adayların, pozisyondaki performansı belirleyen yetkinliklere dayalı, kritik kişisel özelliklerini bilimsel ve tarafsız yöntemlerle ölçmek ve adaylar arasında standart kriterlere dayalı karşılaştırma yapmaktır.
Şirketimizde; işe alım, kariyer ve eğitim çalışmalarında alınacak kararları destekleyecek objektif bir veri olarak kullanılan psikometrik testler hem şirket hem de çalışanlar için iki yönlü olarak gelişim olanağı yaratmaktadır.

Yurtiçi Kargo İş Başvurusu İçin;

http://eski.yurticikargo.com/ik/basvuru_formu.asp?sid=YK#s1

Hakkında iskurun

2 yorum

  1. kargo.firmasında.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.daha.önce.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.en.kısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.acil.işe.girmem.lazım.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.cep.05398204162

  2. merhaba dumlupınar üniversitesi iktisat son sınıf öğrencisiyim.tek dersim kaldı.ocakta mezun olmayı umut ediyorum inşallah.daha önce 3 ay mali müşavirin yanında isteğe bağlı çalıştım.bilgisayar işletmenliği sertifikam mevcut olmaktadır.3 aydır bilgisayarlı muhasebe kursuna gitmekteyim.sizinle çalışmak isterim.ilginiz için teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*